poniedziałek, 27 lutego 2012

"Nowy Jork. Życie w wielkim mieście" Will Eisner


Trochę trudno mi pisać o tym komiksie, właściwie nie wiem czemu. Więc może małymi kroczkami.
Oczy jest ta powieść? Ano, jak sama nazwa wskazuje, o życiu w Nowym Jorku. Autor tam spędził dzieciństwo i kawał życia i sportretował miasto wraz z mieszkańcami. W większości są to sceny gorzkie, ale bardzo prawdziwe. Czasem zabawne, czasem romantyczne, czasem przesmutne. Zawsze bardzo, bardzo prawdziwe, a do tego przesycone jakąś taką nostalgią... Czyżby za upływającym czasem? Za ludźmi, którzy już nie żyją? Za budynkami, których już nie ma? Za dawnym Nowym Jorkiem?

Kawał znakomitego rysunku o życiu. Zachęcam do obejrzenia kilku plansz na: http://comicbookfan.wordpress.com/2008/05/13/hello-city-people/Edit: a tu kilka zdjęć NY.

"Nowy Jork. Życie w wielkim mieście" Will Eisner, tłum. Jacek Drewnowski, Wydawnictwo Egmont, Warszawa 2008.

5 komentarzy:

 1. Myślę, że to mi się może spodobać. Lubię takie klimaty, kiedyś uwielbiałam komiksy, może zaufundować sobie taką reaktywację?...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie, "Życie w Nowym Jorku" to jest wspaniały komiks. Najpierw czytałam "The contract with God trilogy" i tam jest takie opowiadanie "Life on Dropsie Avenue" - więcej można się z niego dowiedzieć o historii Stanów niż z niejednego podręcznika.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, nakład wyczerpany. Nawet bezpośrednio w wydawnictwie nie mają.
  Niemcy też to wydali, ale cena jest lekko zniechęcająca - 35 euro.

  OdpowiedzUsuń
 4. Agnieszko - sprawdzaj od czasu do czasu na stronie incal.com.pl - dość dobrze zaopatrzona komiksowa księgarnia, tam właśnie składałam zamówienie.

  OdpowiedzUsuń