niedziela, 9 września 2012

Targi Książki w Katowicach - relacja krótka i węzłowata, najlepiej w punktach


- Dojechałam, zaparkowałam, bilet kupiłam, stoiska obejrzałam (rękodzieła śliczne, ale za mało z książką związane, jak ja bym chciała, żeby książkową biżuterię można było kupić, a tam właściwie tylko zakładki książkowe, a reszta to ogólne), po czym skierowałam się na płytę, pod scenę, gdzie ujrzałam Sardegnę i od razu zaczęłyśmy plotkować, po czym do plotek wciągnęłyśmy Jarka Czechowicza z fotela obok. Uwielbiam plotkować książkowo, a Wy?
Od razu przyznam się, że zdjęcie powyżej, na którym widnieję ja, Sardegna, Isadora i  Silaqui bezczelnie zwinęłam z bloga Sardegny, co prawda zapytałam, ale odpowiedzi jeszcze nie uzyskałam. Najwyżej mnie obije :)


- Co targi, to ja sobie jeden jedyny autograf zdobywam, ale ze mnie łowca. W zeszłym roku to była Marta Kisiel, w tym zaś dopadłam Roberta Wegnera, jak sobie spokojnie w kawiarence siedział. Zapewniłam go solennie, że cokolwiek napisze, to ja kupię, a on w zamian podpisał mi się w zeszycie i zdradził, że wyjdzie w październiku tom opowiadań zawierający jego tekst. Muszę tego poszukać w zapowiedziach.

- eBukę zdobył  Beznadziejnie Zacofany w Lekturze, o czym pisze tutaj, a tuż przed ogłoszeniem wyników Sardegna mnie pyta, na kogo stawiam, właściwie się wcześniej nie zastanawiałam, ale zapytana oznajmiłam, że ZWL. No i proszę, trafiłam!

- Po eBuce gadaliśmy z panem rednaczem z DużeKa, Grzegorzem Raczkiem, człowiek z pasją!

- Złota Zakładka - imponujący stos dyplomów robił wrażenie, takoż i szereg szklanych zakładek. Jedna się stłukła, albo Prokop, albo Hołownia będą się musieli obejść bez. Albo się podzielą. W tym roku moje typy nie odniosły znaczącego sukcesu, no, Maciej Grabski trzecie miejsce.

- Z zakupów książkowych najbardziej był zadowolony mój syn, bo dostał "Dawno temu w Mamoko" Mizielińskich, "Samotnego Jędrusia" Widłaka, "Bajki przez telefon" Rodariego oraz "Pan Brumm jedzie pociągiem" Nappa.  Tą ostatnią przeczytałam mu od razu jakieś trzy razy, a czwarty raz przed snem, po czym zasnął z nią w objęciach niemalże.

- Dla siebie wyniosłam z targów "Strażników historii. Nadciąga burza" Dibbena - udało mi się wygrać w konkursie pytań i odpowiedzi po debacie blogerów, druga to "Kwiaty Albarossy" z antykwariatu, prezent (dziękuję! za zakładkę też!).

- Rozglądałam się za audiobookami, tylko W.A.B takowe oferował, z lekką zniżką od ceny rynkowej (zresztą, te ceny, to żadne tam okazje, niestety), mocno się zastanawiałam nad Marininą, ale ostatnio trochę jej pobrałam na fincie i pogubiłam się trochę, co już mam, co do mnie jedzie i czego mi brakuje, więc ostatecznie nie nie wzięłam i teraz troszkę żałuję.

- Debata blogerów bardzo ciekawa, całe mnóstwo tematów i oczywiście za mało czasu na porządne omówienia, wniosłam trochę dla siebie i zamierzam wykorzystać, bardzo ciekawie to opisała Klaudyna tutaj, z mnóstwem zdjęć.

- Udział wzięłam w akcji Qulturki i książkę dla dzieci oddałam, w zamian otrzymałam przemiłą przypinkę.

- Krzysiowi zakupiłam też farbki do kąpieli :)

- Udały mi się Targi, udały spotkania, udały zakupy, udały rozmowy i ploteczki, bardzo jestem zadowolona. W przyszłym roku również postaram się być, warto!

19 komentarzy:

 1. tak chciałam przylecieć, nawet dzieci knuły z mężem, jakby mnie wysłać, ale pokonały nas lot, a raczej ich brak. Może za rok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby super, Kasiu. Spotkania ze znajomymi/nieznajomymi to połowa przyjemności z targów.

   Usuń
 2. Oo, stłukła się zakładka? Dlaczego oficjalne źródła o tym milczą??:PP I dziękuję za obstawianie mnie w konkursie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, do licha, czyżbym zdradziła jakąś pilnie strzeżoną tajemnicę? Ops! :)

   Usuń
  2. Pewnie była najpilniej strzeżona przed laureatami:PP Ciekawe kto stłukł:)

   Usuń
  3. Nic nie wiem, nic nie pamiętam!

   Usuń
  4. Zaraz zapalę lampę:P Przyznaj się, może sama stłukłaś? :D

   Usuń
 3. Ciekawe jak to będzie na TK w Krakowie, bo u Was widzę było milutko ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy przeczytam o tym u Ciebie?

   Usuń
  2. Pewnie nie, będę bowiem tak celował, żeby nie trafić w taki panel. Bo ja w rzeczywistości wypadam dużo gorzej niż moje wirtualne ja i nie chcę tego wrażenia psuć bliskimi spotkaniami, nieważne którego stopnia ;)

   Usuń
  3. Właściwie chodziło mi o ogólne wrażenia, nie o jeden czy drugi panel dyskusyjny. Zresztą - na tej dyskusji były osoby, które właściwie zajęły się tylko i wyłącznie słuchaniem - zdaje mi się, że też były zadowolone :)

   Usuń
 4. zdjęcie to dobro wspólne, ja swoje opublikowałam dzięki życzliwości Isadory ^^

  Też zdobyłam aż jeden autograf, ale zawsze to lepsze niż nic :)

  Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia kiedyś :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, w takim razie winna jestem i przeprosiny i podziękowania Isadorze za fotkę i że ją sobie ten teges.
   Zdradź, czyj autograf upolowałaś! Jak jeden, to szczególnie cenny, prawda?

   Usuń
  2. Spokojnie, były dwa aparaty, właśnie Isadory i Sardegny :))

   Ja upolowałam autograf Anny Kańtoch,i to na jej najnowszej książce, która jeszcze nie miała swej premiery, a moja recenzja była pierwszą opublikowaną w sieci :))

   Usuń
  3. O, to rzeczywiście wyjątkowa.

   Usuń
 5. Udanej lektury książki Dibbena - już Ci zazdroszczę, że masz ją dopiero przed sobą :)

  Dzięki za fajne spotkanie i konkretne podsumowanie Targów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba się za nią chwycę i odłożę na bok sagę o Broniszu, bo tak mi topornie idzie, że ojej.

   Dziękuję również za spotkanie, też masz wrażenie, że blogerzy z roku na rok silniej zaznaczają swoją obecność na targach? Ciekawam, jak to będzie za rok.

   Usuń
  2. To prawda, rośniemy w siłę i jesteśmy coraz bardziej zauważalni, oby tak dalej :)

   Usuń