niedziela, 3 września 2017

[Notes] Graf von Faber - Castell

 

Dane techniczne

- format: A5 (15 x 21,5cm),
- ilość stron:160 (80 kartek),
- liniatura: brak, czyli gładkie strony,
- oprawa twarda płócienna ,
- wstążeczkowa biała zakładka,
- gramatura papieru: 100g/m2

Wrażenia estetyczne 

To notes z gatunku tych oszczędnych w formie. Przepiękny rudy kolor okładki (w sieci piszą pomarańczowy, ale dla mnie to rudy), na nim dyskretne logo firmy i nazwa. To tyle, jeśli chodzi o obecność nazwy Graf von Faber-Castell w notesie, cała reszta to biała wyklejka i białe strony przełożone białą wstążeczkową zakładką. To wszystko.


Wrażenia z użytkowania 

Otóż wrażenia mam mniej więcej średnie. Nie mam zastrzeżeń do lekkiego ascetyzmu, ba, lubię to! Jednak przy notatniku w tej cenie oczekiwałabym nieco więcej ułatwiaczy dla użytkownika (no nie wiem, choćby zamknięcie na gumkę?). Co do jakości wykonania samego notesu nie mam zastrzeżeń. Ta płócienna okładka jest śliczna, strony są starannie zszyte, a notes pięknie rozkłada się na płasko.

Co z papierem? Papier jest gładki w dotyku, a stalówka przyjemnie sunie po papierze. Niestety! Większa ilość atramentu momentalnie przebija na drugą stronę! Widać to w miejscach, gdzie zamalowywałam kwadraciki. Wszystkie moje "mokre" pióra są nie do używania w tym notatniku, bo do pisania jednostronnego wciąż nie mogę się przekonać. Do tego linie nakreślone atramentem, gdy jest tego atramentu więcej, delikatnie "puchną", czyli poszerzają się. Linie stają się strzępiaste. Jak mawiają pióromaniacy: ten papier jest  strzępiący, przy pewnych atramentach bardziej, przy innych mniej.
Opis ze sklepu Faber-Castell głosi: "Wysokiej jakości, niezwykle gładki papier o gramaturze 100 g/m2 oferuje najwyższy komfort pisania. Papier nie przepuszcza światła, dzięki czemu pismo nie prześwituje." Moim zdaniem prześwituje.

Podsumowanie 

Notes raczej dla tych, którzy (jak ja) nie umieją przejść obojętnie obok nowego notatnika. Bardzo elegancki, ale z funkcjonalnością średnio. Mówię oczywiście cały czas o pisaniu piórem wiecznym. Za taką cenę można było spodziewać się czegoś lepszego.

Zdjęcia


Tak wygląda notes z przodu

Biała, czysta wyklejka


Brzegi kartek także białe i czyste

Notes bardzo ładnie się rozkłada
Próbki pisma z przodu
Próbki pisma z tylu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz