poniedziałek, 17 czerwca 2019

[Konkurs] "Las zły" i "Byłem wykidajłą" Grek - do wygrania!

Gorąco. Na ochłodę mam dla was książki! Jak książka ma ochłodzić? Nijak, nawiązuję do prostu do hasła reklamowego pewnej księgarni:
"Gorąco? Wstąp do nas i kup książkę! Dalej będzie Ci gorąco, ale będziesz miał książkę"

Dzięki uprzejmości wydawcy (Wydawnictwo Dolnośląskie) mam dla was książki  "Las zły" i "Byłem wykidajłą" autorstwa Greka - byłego gangstera. 
Opis wydawcy:
"Las zły" - Świat się zmienia, ale prawdziwe zło nie zmienia się nigdy.
Końcówka lat dziewięćdziesiątych na pograniczu polsko-niemieckim. Gangsterzy i przemytnicy czują się bezkarnie, policja działa nieudolnie, a społeczeństwo na dorobku interesuje się przede wszystkim zarabianiem pieniędzy, by jakoś wiązać koniec z końcem.

Pewnego dnia w tę rutynę wkracza on – zwyrodnialec, który porywa i ćwiartuje autostopowiczki, a ich zwłoki zakopuje w lesie. Nikt nie może go znaleźć. Do czasu…

Powieść inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami, a autor – jako były gangster – aż za dobrze wie, o czym pisze. Bohaterów wzorował na prawdziwych kryminalistach, których spotkał w swoim życiu.


 Opis wydawcy:
"Byłem wykidajłą" - "Tym razem Grek zabiera nas do lat 80 — w dyskotekach królowało wtedy Boney M., na ulicach rządzili cinkciarze i spekulanci, uliczne konflikty rozwiązywało się honorową walką na pieści, a nie strzałami z broni automatycznej.
Mogło by się wydawać, że Byłem Wykidajłą powinno być pierwszą książką tego autora. Nic bardziej mylnego. Opowieść o stawianiu pierwszych kroków w przestępczym świecie i formowaniu się pierwszych gangów spośród dyskotekowych bramkarzy i złodziei samochodów jest doskonałym uzupełnieniem poprzednich tomów. Historia Greka dopiero teraz stała się pełna, choć jestem przekonany, że nie powiedział nam jeszcze wszystkiego… "

Filip Czerwiński, redaktor naczelny online-mafia.pl


Obie książki są w pakiecie do wygrania!  
Co trzeba zrobić?

Ponieważ książki są o ciemnej stronie życie, poproszę w komentarzu o porady, jak się przed złymi aspektami tej strony uchronić. Np. jak będąc na plaży zabezpieczyć klucze i komórkę (sposób z pampersem znam) ;) Albo przypomnienie, żeby zakładać blokadę skrzyni biegów w aucie (po coś ona jest). Może coś, co się przyda na urlopie, czyli jak nie dać się naciągaczom ulicznym? Cokolwiek!

Piszcie! Może porady przydadzą się innym?

Piszcie w komentarzu tutaj, albo na FB Dowolnik

Czas: do soboty 22.06 godz 23:59. W niedzielę ogłoszę zwycięzcę.

Powodzenia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz