czwartek, 1 października 2020

"Poszukiwanie" Charlotte Link - audiobook


 Audiobooka wybrałam na chybił trafił z bibliotecznej półki. Okazał się niezłym kryminałem i jeszcze lepszym thrillerem. 

Rzecz dzieje się w północnej Anglii, gdzie nadmorskie miasteczko Scarborough jest miejscem wstrząsających wydarzeń. Na wrzosowiskach odnaleziono zwłoki Saskii, czternastolatki zaginionej rok wcześniej. W tym samym czasie z parkingu przed marketem niknie bez śladu kolejna nastolatka, Amelie Goldsby, której rodzice szaleją z rozpaczy. Z kolei rodzice Mandy w ogóle nie przejmują się tym, że ich córka uciekła z domu i błąka się nie wiadomo gdzie od paru tygodni. Wypływa też sprawa zaginionej kilka lat temu i nigdy nie odnalezionej Hannah. 

Oczywiście, że sprawę zaginięcia Amelie prowadzi miejscowa policja, ale tak się składa, że przypadkowo całkiem blisko śledztwa znajduje się sierżant Kate Linville ze Scotland Yardu. Zgaszona, smutna i samotna kobieta (co zostało w powieści podkreślone ponad miarę) bijąc się z wyrzutami sumienia wobec miejscowego komisarza (że niby wchodzi mu w paradę), rozpoczyna własne dochodzenie.

Dużo tam się dzieje, choć jak na mój gust za mocno zagęszczono akcję pod koniec. Lubię jednak być zaskakiwana, a tu byłam, więc słuchało mi się z przyjemnością. Najbardziej jednak uradował mnie fragment, gdy Kate pokazała facetowi, który ją wykorzystał, swoją legitymację policyjną, po czym go aresztowała. Mistrzostwo!


Lektorka bardzo dobra, rzadko mam z nią  do czynienia, ale pamiętam ją z fenomenalnie zagranego (bo nie przeczytanego) audiobooka "Zanim zasnę". Tu nie było grania, tu była świetnie przeczytana książka. 


"Poszukiwanie" Charlotte Link, przełożył z niemieckiego Dariusz Guzik, czyta Joanna Jeżewska, Wydawnictwo Sonia Draga

Poszukiwanie [Charlotte Link]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię Link, ale tej książki nie miałam jeszcze okazji przeczytać, chociaż mam ją w planach. A Jeżewską jako lektorkę bardzo lubię. Słuchałam już kilku książek przez nią czytanych. :)

    OdpowiedzUsuń