środa, 14 października 2020

"Tylko ty" Ninni Schulman - audiobook


 Ta powieść zapowiadała się świetnie, niejednoznacznie i intrygująco. Niestety, pary starczyło tylko na połowę książki...

Akcja dzieje się w Sztokholmie. Bohaterowie to Pål - były nauczyciel, wdowiec, obecnie pracujący w sztokholmskim metrze oraz Iris - graficzka, freelancerka, zwykle w niestabilnych związkach. Tych dwoje poznaje się i zakochuje. Para spędza ze sobą coraz więcej czasu, choć tak naprawdę nie mają wspólnych zainteresowań. Pål jest domatorem, uprawia egzotyczne rośliny i kocha gotować. Iris jest energiczna, lubi towarzystwo, kocha pracę i namiętnie udziela się na instagramie. 

Co ich łączy? Miłość. Pål otacza Iris opieką i czułością, niechętnie się z nią rozstaje, ale i niechętnie chodzi na imprezy branżowe ważne dla dziewczyny. Także jej przyjaciele jakoś nie przypadają mu do gustu. Iris czuje się szczęśliwa, kochana, zaopiekowana... i trochę, pomalutku, odcinana od wszystkiego, co nie łączy się z Pålem.

No i pyk, tu już prysła aura tajemniczości, już wywęszyłam, że facet oplata dziewczynę miłością jak pajęczyną i nic dobrego z tego nie wyniknie. Już domyśliłam się zakończenia, już słuchanie przestało być frajdą. Szkoda. 

Czytała Marta Grzywacz, lektorka fajna, nie jest może wyrazista, ale bardzo dobrze czyta.  

 "Tylko ty" Ninni Schulman, tłumaczenie ze szwedzkiego Ewa Chmielewska-Tomczyk, czyta Marta Grzywacz, Sonia Draga, Katowice 2020.

4 komentarze:

 1. Szkoda, że książka taka przewidywalna. To się w sumie chyba rzadko szwedzkim thrillerom zdarza... Zarys fabuły naprawdę ciekawy i z potencjałem. No, ale już sam temat trochę oklepany, było nie było. Taki wątek trzeba umieć interesująco rozwinąć i poprowadzić, ot co.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż właśnie średnio znam się na szwedzkich thrillerach znam, bardziej na kryminałach, a do tych nie mam zastrzeżeń.

   Usuń
 2. Widzę zmarnowany potencjał, szkoda.

  OdpowiedzUsuń