czwartek, 16 lipca 2015

Złota Zakładka - nagroda blogerów książkowych


Na stronie naszej grupy na FB ukazała się nota zapowiadająca powrót Złotej Zakładki, notę pozwolę sobie wkleić poniżej. Hehe, sama ją pisałam. Ale  że nieco sucha, jeszcze poniżej będzie... a, to samo zobaczcie.

Złota Zakładka jest nagrodą przyznawaną przez blogerów książkowych, czyli czytelników. To nie jest nowy projekt, ZZ została już dwukrotnie przyznana. Śląscy Blogerzy Książkowi ogłaszają reaktywację nagrody! Będzie ona informować o rzeczywiście czytanych i docenianych książkach, nie ma bowiem jury czy komisji, decydują tylko i wyłącznie czytelnicy. To oni będą zgłaszać powieści do ZZ, oni też będą decydować, która z nich zdobędzie statuetkę. Kryterium, jakie ma spełniać książka, jest tylko jedno - ma być wydana (po raz pierwszy) w 2014 roku. Jeśli zaś chodzi o możliwość oceniania, będą to mogli czynić blogerzy z półrocznym stażem, publikujący posty nie rzadziej niż raz na miesiąc. Już niebawem poinformujemy, w jaki sposób będzie można zgłaszać swoje typy. Można już teraz pomyśleć nad tym, które książki zasługują na nagrodę. Przyznanie nagród odbędzie się częściowo na Festiwalu Pióro i Pazur, a częściowo na Targach Książki w Krakowie.
Tej nagrodzie sekundowałam od początku, uczestniczyłam w  nominowaniu i głosowaniu. Udało mi się też być na imprezie, gdzie Złote Zakładki były wręczane po raz pierwszy. To były Targi Książki w Katowicach, 22 października 2011 roku. Wybrałam się i byłam zachwycona targami. Udało mi się poznać mnóstwo ludzi znanych tylko z internetu. A Złotą Zakładkę (no dobrze, jedną z wielu) zdobyła wtedy Marta Kisiel, moja ulubiona autorka. Udało mi się poznać ją osobiście, jak mnie to ucieszyło, nie macie pojęcia.

W środku Marta Kisiel ze Złotą Zakładką
Jakoś mam do tej nagrody sentyment. Może i wy, czytelnicy mojego bloga, blogerzy, także będziecie mieli? Przejrzyjcie swoje spisy lektur, zobaczcie, która z nich (wydana w 2014 roku) zasługuje na wyróżnienie.

Warto nagradzać. Serio serio.

4 komentarze:

 1. ZZ Top :)
  Masz błąd w tekście. Nie autorka, a ałtorka XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O rany. Faktycznie. Ale może i wtedy jeszcze nie była ałtorką?... hm...

   Usuń
 2. No dobra, a kiedy i gdzie regulamin, terminy i takie tam formalne nudziarstwa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie zamieszczony na fb i na stronie silesiaczyta.pl.
   Nudziarstwa! Same ciekawe rzeczy!

   Usuń