środa, 23 września 2015

Targi Książki w Krakowie - 22-25 października 2015 już niedługo!

Marta Kisiel - TK Kraków 2014


Wielka książkowa impreza zbliża się wielkimi krokami. Kto ma zamiar jechać, już zaczyna czytać program spotkań i przeglądać plan stoisk. Wszystko można znaleźć tu:
https://www.targi.krakow.pl/

W imieniu Śląskich Blogerów Książkowych chciałam szczególnie serdecznie zaprosić na Zjazd Blogerów, w ramach którego będzie ogłoszenie wyników plebiscytów: Złota Zakładka i Literacki Blog Roku. Potem palnęłam się w czoło, co tu zapraszać, jak to na zapisy jest, ja zaproszę, a miejsc już nie ma. Właściwie to są jeszcze trzy (www.zjazdblogerow.granice.pl) w chwili gdy to piszę. Zjazd będzie w sobotę, od 13:00 do 14:50  w sali Wiedeń B.

Organizujemy też panele dyskusyjne i wykłady, na które miejsc już nie ma, chyba, że ktoś zrezygnuje. oto ich lista:

 "Promocja blogów - media społecznościowe i statystyki" - prowadzenie: Joanna Pastuszka-Roczek, blog "Kawa z cynamonem" sobota, 24 X 2015, godz. 15:00-15:50, sala Praga A

 "Czy blog może zmienić życie? Dyskusja blogerów książkowych, którzy odnieśli sukces" - prowadzenie: Ilona Chylińska, blog "Ostatni czytelnik" sobota, 24 X 2015, godz. 16:00-16:50, sala Praga A

"Blog książkowy uszyty na miarę - jak stworzyć atrakcyjny wizualnie content" - prowadzenie: Martyna Tarnawska, Grupa Sztuka Smart,  niedziela, 25 X 2015, godz. 11:00-11:50, sala Praga A

"Współpraca z wydawcami - nie tylko książka za recenzję" - prowadzenie: Sławomir Krempa, Granice.pl, niedziela, 25 X 2015, godz. 12:00-12:50, sala Praga A.

W sobotę zapraszam też na Blogerskie spotkanie podczas krakowskich Targów Książki 2015. Pół godziny tramwajem nr 1 od targów do Smakołyków. Można będzie odpocząć, zjeść coś czy się napić, wygrać książkę i pogadać z blogerami. Sala jest zarezerwowana od 17:00, ale pamiętajcie, że od 17:00 zaczyna się też niezwykle ciekawy panel fantastyczny serii Uroboros z udziałem autorów: Anny Kańtoch, Marty Kisiel, Jacka Inglota (stoisko C48).


Sama jeszcze porządnie nie wczytałam się w program, więc nie wiem, gdzie się będę obracać. Pewnie wszędzie, gdzie się da :)

24 komentarze:

 1. Muszę dopaść gdzieś na hali tę panią, z którą masz zdjęcie :) Chcę autograf na moim "Nomen Omen"! I w ogóle nie mogę się już doczekać targów książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Martę? Marta ucieszy się bardzo, że ktoś chce ją dopaść :)

   Usuń
  2. No ba, że Martę :) Już jej to zapowiedziałam ;)

   Usuń
  3. Ona lubi swoich czytelników. I wpisuje sążniste dedykacje :)

   Usuń
 2. Oprócz chęci mam jeszcze dodatkowy powód do sobotniej bytności. Muszę oddać Ci "Terror" :D A co do spotkań i paneli, to jak zwykle, Licho wie :P Na Targi jadę prywatnie, nigdzie się nie rejestrowałem, pod salą spotkaniową postaram się pokazać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I super, że będziesz. A "Terror" już przeczytany? Ja mam gorzej, bo mi jeszcze zostało trochę komiksów od Janka do przeczytania, a czas mi się niebezpiecznie kurczy :)
   Do knajpy się udasz?

   Usuń
  2. O ile coś nie wyskoczy w ostatniej chwili :( Zostało mi jeszcze posłowie i ryciny do obejrzenia :D Z knajpą może być problem, bo to zależy od rodziny, no i mam w perspektywie ze 3 godziny jazdy po nocy. A nie chcę zostawać na noc. Ale zobaczymy :)

   Usuń
  3. No to trzymam kciuki, żeby się udało z knajpą, a jak nie, to na pewno gdzieś na hali będziemy się widzieć.
   Posłowie jest beznadziejne. Ryciny absolutnie superowe.

   Usuń
  4. Patrz nad głowami tłumu :P I zgadzam się co do posłowia i rycin :)

   Usuń
  5. Musiałabym podskakiwać :)

   Usuń
 3. Hah, ja też na razie tylko rzuciłam okiem na targowy plan, ale wypadałoby to wreszcie z grubsza ogarnąć i zaplanować, nawet jeśli tylko mam wielka nadzieję, że na targi dotrę :S

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planuję wydruk i zaznaczanie ołóweczkiem, co i jak :)

   Usuń
 4. szkoda że do Krakowa tak daleko :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak bardzo, bardzo mam nadzieję, że mi się uda, że nic mi nie wypadnie, że dam radę! Inaczej serducho mi pęknie!

  OdpowiedzUsuń
 6. ech...w tym roku mnie nie będzie, zdrowie nie pozwala :(
  ale do Targów Warszawskim się już powinnam wykurować i mam nadzieję,że ekipa stawi się w pełnym składzie. Bawcie się dobrze kochani :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam Twoje "szpitalne" wpisy, wielka szkoda. Trzymam kciuki, żeby zdrowie poprawiało się szybko. A co do bawienia się - będę się starać z całych sił! :)

   Usuń
 7. Ja już się na te Targi cieszę! Może niekoniecznie na panele (zresztą już w zapisach miejsc na te blogowe zabrakło), ale całą tą chaotyczną atmosferę i oczywiście - wymianę książek na stoisku Drugiego Życia Książek, która na targach wychodzi najlepiej - pewnie przez ilość ludzi, która się tam przewija :). Ostatnio całkiem dobre pozycje złowiłam i teraz też polować będę :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, łowienie książek to cała impreza. Ale ja już chyba tam nie zawędruję, po prostu zabrakło mi książek na wymianę :)

   Usuń
 8. Nastawiam się na przeczytanie rzetelnej i pełnej plotek relacji PO, u ciebie rzecz jasna ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakich plotek, ja piszę samą prawdę i tylko prawdę!
   Tak się właśnie zastanowiłam, a jakby tak coś zmyślić, ciekawe, jak daleko by zawędrowało w świat...

   Usuń
 9. A ja nie pojadę, smutno mi... Zapraszam również na mój blog: matkapolkaczytajaca.blox.pl

  OdpowiedzUsuń