czwartek, 16 listopada 2023

[Notes] Notebook od Paper Project

Fot: paper-project.pl

 Twórcy tego notesu to rzemieślnicy z Wrocławia, specjalizujący się w szlachetnej sztuce druku typograficznego (letterpress -  druk polegający na wtłaczaniu koloru w papier, dzięki któremu mamy zadruk niejako przestrzenny). Cenią przedmioty z duszą, stare maszyny drukarskie, indywidualność i ręczne wyroby. Z tego wszystkiego powstał  notes, który do mnie trafił: Notebook.

Dane techniczne:

- format: 16,5 x 21,5 cm
- liczba stron: 192 (96 kartek)
- liniatura:  czyste strony
- okładka: z papieru ekologicznego 300g, niebieska z niebieskim nadrukiem
- notes jest szyty
- polski producent Paper Project
 

O notesie:

To przedmiot prosty, praktyczny, surowy. Wykonany starannie i z dbałością o szczegóły.
Składki z grubego, lekko śmietankowego papieru zszyto i sklejono grzbiet. Do tego bloku przyklejono wyklejkę z niebieskiego papieru,  a na wyklejkę nałożono okładkę (zupełnie  jak  obwolutę). Dzięki temu, że grzbiet nie jest do niczego przyklejony, notes rozkłada się pięknie na  płasko.
 
Kartki ma gładkie, można pisać, można też szkicować (trochę pisałam,  szkicować nie umiem). Pisze się na tych kartkach znakomicie, atramenty trochę prześwitują, a jeden (taki z tych "mokrych") przebił punktowo. 

Wróćmy do okładki. Przycięta starannie na wymiar, doskonale dopasowana do notesu, ma wydrukowane/wytłoczone: na froncie litery "Notebook", na grzbiecie "write * sketch * feel free", z tyłu "handcraften in Poland, first edition 58/300 www.paper-project.pl". Litery czuje się pod palcami, tego efektu nie da żadna drukarka, fantastyczne uczucie. 

Piękny przedmiot, z duszą.

Zdjęcia:
 

2 komentarze: