środa, 25 kwietnia 2012

30 dni z książkami - Dzień 15 - Ulubiona książka traktująca o obcych kulturach

Myślałam z początku o Cejrowskim, bo nieźle pisze, ale mimo wszystko to bardziej showman niż pisarz. A Fiedler jest sympatyczniejszy. I pisze w ciekawy sposób, bardzo lubię jego książki, a najbardziej chyba "Gorąca wieś Ambinanitelo" - o Madagaskarze, który miał być polską kolonią.


8 komentarzy:

 1. Oprócz "Dywizjonu 303" nie przeczytałem, żadnej książki Fiedlera. Nawet nie wiedziałem, że pisał inne książki. Fajne to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dywizjon 303" to akurat jedyna fiedlerowska niepodróżnicza książka, jaką znam :) A on głównie jest znany z podróży, Madagaskar właśnie, Afryka, Ameryka jedna i druga...
   Fajne, Charlie, naprawdę, zwłaszcza kawałki, jak się autor kryguje, niby to nie wiedząc, co zrobić z młodziutką żoną, którą mu wioska przydzieliła ;)

   Usuń
 2. Ja również znam jedynie Dywizjon 303 i także nie wiedziałam, że pisał książki podróżnicze. Ponieważ lektura Dywizjonu wywołała bardzo dobre wrażenia zwrócę uwagę i na inne pozycje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Weź tylko pod uwagę fakt, iż te książki są pisane dość dawno temu :) Mnie to absolutnie nie przeszkadza, ale wolę uprzedzić.

   Usuń
 3. Ja Dywizjonu nie znam, za to "Gorąca wieś Ambinanitelo" to jedna z książek, które przeczytałam jeszcze w podstawówce i od tamtej pory są mi bliskie. Bardzo przyjemna lektura, nie można nie polecić:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, w końcu ktoś, komu Dywizjon nie przesłania całego Fiedlera! Wspaniale.

   Usuń
 4. Dywizjon 303 zniechęcił mnie skutecznie do tego autora.
  Moimi ulubionymi książkami traktującymi o innych kulturach są książki Centkiewicza i Pawlikowskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, Centkiewicz! Świetnie pisze, to prawda. Pawlikowską natomiast lubię, ale jak opowiada, nie jak pisze.

   Usuń