środa, 18 kwietnia 2012

"Alicja w Krainie Czarów" Lewis Carroll - ekstra wydanie od Wilgi


Czy to książka dla dzieci, czy dla dorosłych, do tej pory nie rozstrzygnięto, zdania są podzielone i niech tak zostanie.

Jednak w przypadku tego egzemplarza nie ma żadnych wątpliwości - jest dla wszystkich, a przede wszystkim dla estetów. Małym dzieciom spodobają się otwierane drzwiczki szafek, znikający kot z Cheshire czy rosnąco/malejąca Alicja. Mój synek na przykład uwielbia znikać kota. I pojawiać go.
Starsze dzieci zapewne chętnie będą szukać ukrytych w książce kluczyków i rozwiązywać zagadki. A dorosłych (wszystkich! i dzieci też!) zachwycą ilustracje. Mnie intrygowały postacie Alicji, Królowej, przedziwnej Gąsienicy - ach, te twarze! Krzysztof zaś, dwuipółletni brzdąc, wyszukuje na każdej kartce drobiażdżki - biedronka, mysz w serze, malutki ślimaczek, czy wachlarz Królika.

To prze, prze, prześliczne wydanie, tak staranne, tak kolorowe. Oczy się śmieją. I - wierzcie lub nie - miałam tę książkę w rękach kilkanaście razy, a wcale jej nie przeczytałam w całości, tylko fragmenty. Bo od tekstu odciągają mnie te ilustracje, te smaczki i sztuczki. Ale co tam, od tekstu mam całkiem inne wydane, leży gdzieś na półce.


"Alicja w Krainie Czarów" Lewis Carroll, opowiedziała Bogumiła Kaniewska. ilustracje Zdenko Bašić, wydawnictwo Wilga, Warszawa 2011

Alicja w krainie czarów [Lewis Carroll]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

5 komentarzy:

 1. Ostatnio miałam ta książkę w rękach ale chyba jeszcze Gabisia jest za mała ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem, nie wiem, zaczyna się od obrazków, tekst przyjdzie później. :)

   Usuń
 2. Kręciłem się wokół na Targach, ale niestety portfel nie chciał się rozciągnąć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ta książka ma jedną wadę - jest DROGA.

   Usuń
 3. Dorosłych wciąż zachwyca również wyobraźnia autora:) Lubie wracać do świata stworzonego przez Carrolla.

  OdpowiedzUsuń