środa, 30 kwietnia 2014

"Noe. Za niegodziwość ludzi" Ari Handel, Niko Henrichon, Darren Aronofsky


Kłopocik mam. Komiks przeczytałam, przeoglądałam i za cholerę mi się nie podoba. Tylko straszliwie trudno mi określić dlaczego.

Przecież scenarzystą (ok, jeden ze scenarzystów) jest uznany reżyser, który ma całkiem niezłe filmy na koncie. Przecież lubię, jak się opowiada biblijne wątki od nowa, a w tym wypadku opowiedziana jest historia Noego i jego rodziny. Hmm.

A tu mi się nic nie podobało, odpychały mnie kadry, drażniły kolory (a raczej ich skąpa ilość, komiks jest w palecie z grubsza dwóch kolorów), irytował Noe, zgrubnie tylko nakreślony, wkurzały drętwe dialogi i kwestie.

Ocena 1,5/6 - ta połówka to za bardzo porządne wydanie, któremu nic zarzucić nie można.

Tu fragmenty do poczytania i obejrzenia - http://issuu.com/wydawnictwosqn/

Film już ktoś widział?

"Noe. Za niegodziwość ludzi" (tom 1 cyklu Noe), scenariusz Darren Aronofsky, Ari Handel, rysunki i kolory: Niko Henrichon, tłumaczenie: Marta Duda-Gryc, Wydawnictwo Sine Qua Non, Kraków 2013.

5 komentarzy:

 1. A miałem w końcu się złamać i kupić
  Ale swoją droga to mnie troszkę zaskakuje i daje do myślenia wysoka ocena u Fenrira
  http://www.zaginionyalmanach.pl/2014/02/noe-za-niegodziwosc-ludzi-darren.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dlaczego recenzja Fenrira Cię zaskakuje? "Noe" mi się podobał, i na przykład, to co drażni Mcagnes, czyli m.in. kolorystyka, mnie urzekło z kolei.Nie jest to wybitna rzecz, to fakt, ale jako odnowienie przypowieści o Noem, w moim odczuciu się sprawdziło.

   Usuń
  2. Co ludź, to opina, każdy ma własną. Oisaj, najlepiej będzie, jak przekonasz się sam. Z przyjemnością wyślę Ci egzemplarz, mam jeszcze gdzieś Twój adres. Po weekendzie spakuję :)

   Usuń
 2. Komiks czytałam i bardzo mi się podobał. Film oglądałam i już mi się nie podobał. Przegadany, patetyczny i pretensjonalny. W komiksie na szczęście tego nie ma. Masz rację, co ludź to opinia i z przyjemnością poznałam Twoją :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, czyli film mogę sobie spokojnie odpuścić - dziękuję za komentarz. :)

   Usuń