niedziela, 8 lutego 2015

Trzecie urodziny Marianki

Marianka skończyła trzy lata! Zajrzałam do notki sprzed roku - no no, sporo się zmieniło. Nadal jest pogodna, ale odrobinę mniej cierpliwa, potrafi zdecydowanie wyrazić swoje emocje. Nadal przepada za bratem. I przesyła wszystkim całuska!

 Jeśli chodzi o rehabilitację - powoli do przodu. Słyszy bardzo dobrze, rozumie coraz więcej. Ma opanowane wyrazy dźwiękonaśladowcze oraz proste, dwusylabowe wyrazy. Potrafi odpowiedzieć na proste pytania i wykonuje polecenia. Też te proste. Niestety, znacząco odbiega pod tym względem od dzieci słyszących w jej wieku, które już swobodnie porozumiewają się zdaniami, potrafią odpowiadać na złożone pytania i potrafią zadawać pytania. Marianka tego nie potrafi. Jeszcze.
Ale umie czytać! Nie wszystko, oczywiście, tylko samogłoski, proste sylaby i kilka słów (pracujemy metodą krakowską, używamy też etykiet) - ale to bardzo mnie cieszy.


Marianka została zakwalifikowana do wszczepienia drugiego implantu - do lewego ucha. Termin operacji szacowany jest na czerwiec tego roku.

Mam prośbę - jeśli ktoś nie ma pomysłu, co zrobić ze swoim 1% podatku (a zbliża się termin rozliczeń), to można go przekazać na leczenie i rehabilitację Marianki.


Wystarczy w formularzu PIT  wpisać numer : 
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podać:  
20951 Kolano Marianna
Fundusze zbieram za pośrednictwem Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą", a stronę Marianny można obejrzeć tutaj:
http://dzieciom.pl/podopieczni/20951 

Bardzo dziękuję Wam za  wsparcie, to, które już otrzymałam i to przyszłe, a także za przekazywanie apelu o przekazanie 1% podatku znajomym.   

Ach, ci paparazzi! ;)

7 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego dla Mariannki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ ten czas zasuwa. Wczoraj oglądaliśmy rodzinny film z 2009, ech. Ale, ale... Wszystkiego dobrego dla pięknej solenizantki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córa też z lutego :) Tyle czasu mnie nie było i widzę, że dużo ważnych rzeczy mi umknęło.

  Przesyłam uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i odściskuję :)
   I najlepszego (no i co, że po czasie) dla córeczki!

   Usuń