niedziela, 26 kwietnia 2015

"W kieszonce" Iwona Chmielewska


Do tej pory miałam do czynienia z książkami pani Iwony pisanymi i rysowanymi dla dorosłych."W kieszonce" jest pozycją dla dzieci.

Opowiem, jak czytaliśmy to z Krzysiem. Pierwsze zapoznanie się z książką było... linearne. Oglądaliśmy obrazek dwóch "cosiów" wystających z kieszonki, po czym odwracałam stronę i pokazywałam, co też kryje się w kieszonce. Kolejne "cosie" i kolejne odkrycie.

Drugie czytanie to już była próba podjęta przez Krzysztofa przypomnienia sobie, co też  autorka umieściła w kieszonkach, czyli jak to było po kolei. Nie da się jednak zapamiętać kolejności po pierwszym razie, nie tędy droga.
Toteż kolejnym etapem była improwizacja. Właśnie! Improwizacja! Pozwoliliśmy sobie myśleć przed przewróceniem i podawać swoje rozwiązania. Dwa "cosie" kryją w sobie milion możliwości. To fantastyczne.
A na dokładkę kieszonki jak żywe.

Źródło zdjęcia - polskailustracjadladzieci.pl


Kolejna świetna książka pani Iwony.

Dziękuję wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz.

"W kieszonce" Iwona Chmielewska, Media Rodzina, 2015.

2 komentarze:

  1. Widziałam reklamę na YT i śmiałam się jak dziecko. Mój "mały mężczyzna" już niby na to za duży, ale to nie znaczy, że nie bawiliśmy się świetnie, gdy dorwaliśmy te kieszonki wczoraj w bibliotece. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A na stronie wydawnictwa dostępne są materiały dodatkowe!

      Usuń