niedziela, 21 stycznia 2018

ŚBK: Moje ulubione wydawnictwa


Dziś na blogach członków grupy Śląskich Blogerów Książkowych będzie można znaleźć wpisy na temat ulubionych wydawnictw. Przyłączam się do tego zacnego grona, bo warto  pisać o czymś, co jest DOBRE (och, oczywiście z mojego punktu widzenia).

Co brałam pod uwagę przy wyborze? Wydawaną literaturę, dbałość o jakość tak merytoryczną, jak i edytorską, tematykę, współpracę, a także osoby pracujące w tych wydawnictwach. Wiele czynników.

Przejdźmy jednak do meritum. Kolejność będzie alfabetyczna.


Aleksandria

Lubię, bo wydają świetne książki w formie audiobooków. Doskonale nagrane i ze starannie dobranymi lektorami (moje odkrycie: Leszek Wojtaszak!).


Biblioteka Akustyczna

Lubię dokładnie za to samo, co Aleksandrię, tyle że inne nazwisko tu wymienię (Roch Siemianowski!).


Kultura Gniewu

Bardzo lubię to wydawnictwo, bo wydaje dużo i dobrze. Nie wszystko z ich oferty jest dla mnie, ale ofertę mają tak szeroką, że zawsze coś dla siebie wybiorę. Lubię, że gdy jest zapotrzebowanie na jakiś tytuł, to robią dodruk. Lubię, że są tam i autorzy polscy, i zagraniczni. Lubię, że nawet taki laik komiksowy jak ja, może stanąć przy ich stoisku na targach czy innych konwentach i porozmawiać na luzie o ich propozycjach.


Nasza Księgarnia

To wydawnictwo kocham za to, że jest, że wciąż wydaje cudowną literaturę dla dzieci, przepięknie ilustrowaną, porządnie wydaną, że wznawia klasyki (Kubuś Puchatek, Ania z Zielonego Wzgórza i wiele innych), że wypuszcza książki dla dzieci z problemami (takimi jak moje dziecko). Cud, miód i orzeszki!Powergraph

To wydawnictwo doskonałe. Książki, jakie wydaje pod swoim szyldem, są starannie dobrane, doskonale zredagowane, przepięknie wydane. Mają u mnie oddzielną półkę, bo, ach, wszystkie książki są w jednolitej szacie graficznej i jednakowej wysokości. No dobra, oprócz starszych wydań Meekhanu w miękkiej oprawie. Kasia Sienkiewicz-Kosik i Rafał Kosik - szczerze Wam gratuluję.

 

Vesper

Wydawnictwo nie za duże, ale bardzo ambitne. Ukłony do samej ziemi za wydanie "Terroru" i "Na południe od Brazos" - perełki!  Wiem, że w wydawaniu książek historycznych (i o militariach) są świetni, ale moją uwagę przyciąga też seria "Klasyczne powieści grozy". Rewelacyjnie wydane! Prywatnie kocham ich za Flawię.Wydawnictwo Dolnośląskie

Wiem, że to część większej grupy Publicat, ale to właśnie Wydawnictwo Dolnośląskie jest mi bliskie. Przede wszystkim za serię "Projekt Szekspir", który bardzo mi się spodobał oraz za kryminały Marty Matyszczak (strzał w dychę) i Roberta Galbraitha. Fantastyczna współpraca z blogerami! Już teraz mogę zdradzić, że za jakiś miesiąc będzie na fp ŚBK jakiś konkursik z nagrodą z tego wydawnictwa.


Wydawnictwo MAG

MAGA bardzo lubię za Ucztę Wyobraźni i Artefakty. Świetne serie, trochę uwiera brak dodruków w UW, za to Artefakty mają być dostępne zawsze.

A Wy, macie jakieś swoje ulubione wydawnictwa? Podzielcie się preferencjami!

4 komentarze:

 1. U mnie odpadają te audiobookowe i komiksowe, ale poza tym podzielam wszystkie prócz Dolnośląskiego, które znam za słabo. Od siebie dodam Karakter i PIW.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest super, że każdy coś tam wyrzuca i dokłada swojego. Zaglądałam na blogi innych osób z grupy i robiłam to samo :)

   Usuń
 2. Solaris. Bo wydają rzeczy, których nikt inny nie wyda.

  OdpowiedzUsuń