czwartek, 19 listopada 2020

"Pacjentka" Alex Michaelides - audiobook

 


Książka była hucznie reklamowana jako wstrząsający thriller. Przesada z tym wstrząsającym, to po prostu thriller z uczciwie zaskakującym zakończeniem. 

Mamy tu dwójkę głównych bohaterów: Alicię, uznaną i utalentowaną malarkę, którą znaleziono nad zwłokami męża niemalże z dymiącym pistoletem w ręku. Nie została skazana, ale zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Alicia milczy, od lat, uparcie i konsekwentnie. 

Theo jest psychoterapeutą, który zatrudnia się w tym szpitalu, bo chce Alicię "odblokować" i sprawić, by przemówiła. Prowadzi niemalże policyjne dochodzenie, wypytuje jej rodzinę, przyjaciół, znajomych. Zetknięcie tych dwoje jest gwałtowne, a relacje bardzo zróżnicowane. 


Nie nudziłam się,  a rozwiązanie zagadki przyjęłam z niemałym zdumieniem. Nie jest to jakaś mega petarda, ale powieść, którą śmiało można wrzucać w odtwarzacz MP3, bo lektorzy dodają punktów many. To Ewa Abart, której jest stanowczo za mało i Marcin Popczyński, całkiem niezły interpretator. 


"Pacjentka" Alex Michaelides, przekład Agnieszka Wyszogrodzka Gaik, czyta Ewa Abart i Marcin Popczyński, Biblioteka Akustyczna, 2019.

Pacjentka [Alex Michaelides]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINEalt="Pacjentka [Alex Michaelides] - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE"/>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz