piątek, 2 września 2022

[Notes] Lily and Lionel for Katie Leamon

Fot. producenta

Ten przepiękny, o kwiatowej okładce notes pojawił się u mnie niespodziewanie, jako wspaniały prezent. Jest imponujący. Czytajcie!
 

 Dane techniczne:

 - format A5: 148 x 210 x 22 mm
- ilość stron: 300
- gramatura papieru: 100 g/m2
- liniatura: brak, gładkie strony
- kolor papieru: kość słoniowa
- okładka: miękka, teksturowana, z nadrukiem
- notes jest szyty
- wyprodukowany w UK

Wrażenia estetyczne

Projektantka, Katie Leamon, ma wyczucie stylu. Okładki jej kwiatowych notesów są delikatne w wyraze i wysmakowane kolorystycznie. Ten,  który prezentuję,  ma na  okładce suszone kwiaty i liście. Każdy, kto suszył  kwiaty samodzielnie, wie, że gubią one te żywe kolory, ale nie tracą ich  całkowicie. Zgaszone barwy pięknie harmonizują z teksturą okładki i z gładkimi stronami ecru wewnątrz.

Wrażenia z użytkowania

W środku notesu jest dobrej jakości papier, całkiem niezły do piór wiecznych. Popajączkował mi  tylko jeden atrament, w piórze z fleksem, no i przebił na drugą stronę - prawdopodobnie to wina kombinacji ostrej stalówki i atramentu. 
Notes pięknie rozkłada się na płasko, to zasługa starannego szycia.
Chciałam zwrócić waszą uwagę na jeszcze dwie rzeczy, często niedostrzegane w notesach. Drobiazgi, ale takie interesujące. Pierwsza rzecz: delikatne wyżłobienie w okładce, ułatwiające zginanie okładki we właściwym miejscu podczas otwierania. Drugie spostrzeżenie dotyczy precyzji w docięciu bloku papieru. brzegi kartek w dotyku są niezwykle gładkie!

Podsumowanie

Piękny, gruby  (dużo  kartek!), bardzo starannie wykonany notes. Otwierasz go, przed tobą pusta kartka. Piszesz. Tak to działa. 

Zdjęcia

Przód notesu

Tył notesu


Brzegi kartek

Szycie

Próbki pisma z przodu

... i z tyłu

2 komentarze: