wtorek, 27 kwietnia 2010

Stosik empikowy na płasko

Światowy Dzień Książki zaowocował olbrzymim zamówieniem. Rozłożyłam na płasko, bo tak lepiej widać, niż same grzbiety okładek. Co my tu mamy:


1. "Miasto niepokoju" Dennis Lehane. Wzięte z blogosfery.
2. "Światło" M. John Harrison. To miał być "Welin" i "Atrament" Duncana, ale któregoś z nich nie było, więc zagłębiłam się bardziej w serię Uczta Wyobraźni i wydłubałam sobie właśnie to.
3. "Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek" Shaffer, Barrows. Po pierwsze, blogosfera. Po drugie, tytuł cudo. Po trzecie, o książkach!
4. "Bez pożegnania" Barbara Rybałtowska - w końcu mam pierwszą część, której mi brakowało do skompletowania całości. Z pewnością pożyczę mamie, bo już się dopytywała, czy kupiłam czy nie. Kupiłam :)
5 i 6. "Baby blues: To będzie trudniejsze, niż myśleliśmy" oraz "Ona już to robi!" Rick Kirkman i Jerry Scott. Wynikło z dyskusji nad Fistaszkami, Snoopym i Calvinem. I cudnie, że wynikło, rzuciłam tylko okiem i prychnęłam śmiechem, mąż mi teraz zabrał, czyta, ogląda (to komiks) i co pięć minut się chichocze, a co siedem wybucha śmiechem. W przerwach się uśmiecha.
7. "Pokój na Itace" Sandor Marai. Wzięte z blogosfery.
8. "Gniazdo światów" Marek S. Huberath. Też z blogosfery.
9. "Droga" Cormac McCarthy. Również.

I tylko mi szkoda, że nie zawsze pamiętam, czyja recenzja popchnęła mnie ku temu czy owemu, bo podziękowałabym imiennie, a tak to dziękuję ogólnie, wam wszystkim, za cenne przemyślenia na temat książek.

To będzie fajne czytanie, ale najpiew muszę skończyć "Shantaram", wielkie, ciężkie tomisko, cudna, piękna, wspaniała książka (jestem w 1/3 i podoba mi się bardzo).

8 komentarzy:

 1. "Drogę" z całego serca polecam, a na recenzję "Światła" czekam z niecierpliwością ;-) Pozdrawiam
  Nawiasem - gatunkowo bardzo "rozległy" stos

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja "Drogi" nie czytałam, ale jeśli Twoja recenzja będzie kolejną pozytywną, do na pewno po nią sięgnę. Swoją drogę: stosik na płasko prezentuje się pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooooo, ale książkowa uczta:)
  Czekam na recenzję - Shantaram - stoi na półce:)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, "Droga", też bardzo chcę ją przeczytać, też z powodu achów o ochów na blogach.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. a mnie Harrison ciekawi ogromnie... zatem miłego czytania:) stosik świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. a moje nabytki świąteczno empikowe poszły sobie przez niekompetencję - między innymi - pracowników sklepu:(
  Z Twojego chętnie złapałabym "Stowarzyszenie Miłośników ..." i skoro takie śmieszne "Ona już to robi"
  Czekam na stosikowe recenzje:) Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytanie będzie na pewno wspaniałe. "Drogi" jeszcze też nie znam, chociaż tyle dobrego o niej słyszałam i czytałam. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, imponujący stosik (chociaż niewysoki ;)).

  Sama mam 6-tomowy, chociaż jeszcze nie w pełni skompletowany, bo czekam aż jego druga część dojdzie do salonu. I już się nie mogę doczekać.

  Miłego czytania życzę.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń