środa, 18 stycznia 2012

Zastój pisarski


Pisać nie mogę! Od czasu Martina udaje mi się tylko czytać, natomiast żeby usiąść i spisać, co mi się w książce podobało, a co nie - to ani ani! Niby nie ma przymusu, bo pisuję dla pamięci, ale dyskomfort mam, bo mi pouciekają takie różne z pamięci. Niuanse.
Dziesięć książek czeka na odrobinę uwagi, żeby im poświęcić, a ja nic, tylko czytam, kończę, odkładam na stos i biorę następną.

Mój piękny notatnik leży i się kurzy :)

Nic to, widocznie tak musi być. Chyba że macie jakieś porady?

16 komentarzy:

 1. Zero porad. To jakaś zła energia z kosmosu. Ja ostatnio mam podobnie, zmuszam się i mam wrażenie jakby w zzwolnionym tempie to szło.

  OdpowiedzUsuń
 2. I u mnie spisywanie wrażeń z lektury leży i kwiczy.
  I mam podobnie: kończę jedną pozycję i zaczynam drugą.
  Jako że nie są to pozycje recenzenckie (które motywują mnie jakoś bardziej do pisania) postanowiłam odezwać się do swoich portali i zaproponować wrzucenie recenzji właśnie tam. Jak będzie przymus(wywołany specjalnie), to i do roboty się wezmę :)
  Co najzabawniejsze: właśnie czytam książkę o pisarzu,który po sukcesie swojego pierwszego dzieła popadł w niemoc twórczą ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Olać! Ja kiedyś się spinałem, aż mi żyłka na szyi pulsowała, ale mi przeszło. Wziąłem stos przeczytanych bibliotecznych i oddałem, choć były zostawione do "opisania kiedyś". I mi przeszło. Teraz piszę jak mi się zachce. O! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Porad niet, ale natchnienia życzę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki czas. ;)

  "...kiedy się jest szczęśliwym, nigdy się nie wie o tym."
  J. Iwaszkiewicz

  OdpowiedzUsuń
 6. Łe dobrze, że czytasz przynajmniej, bo ja nawet z tym mam ostatnio problemy :(

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie podobnie, do tego czekająca na opis "Moskwa Noir" miała parę motywów, do których nie bardzo chce mi się wracać, bo trochę mną potrząsnęły. Zacząłem "Saturn" i za chwilę będzie po pisaniu...

  OdpowiedzUsuń
 8. Olać. Ja mam chyba więcej niż 10 nieopisanych i kompletnie się tym nie stresuję. A szczegóły jak mają uciec, to i tak uciekną:).

  OdpowiedzUsuń
 9. czasami tak bywa, trzeba przeczekać grunt że czytasz :)

  OdpowiedzUsuń
 10. No nie, taki cudny notatnik nie może leżeć odłogiem! Ale rady innej nie ma - trzeba przeczekać, w pewnym momencie chęć sama wróci. Taka pora roku, że tylko się literacko zakopać w norze i spać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja czasem muszę odczekać trochę, a potem mogę napisać kilka opinii jednego dnia. Może idź na długi spacer, dotleń się, wypij gorącą czekoladę? Mi pomaga

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba jedynie przeczekac- nic innego nie umiem poradzic, gdyż sama też tak mam, kończę czwarta księgę i czytam dalej. Najpierw była wymówka - padnięty komputer, teraz nie ma i nadal nic. Mam nadzieję, że się wróci chęc do pisania

  OdpowiedzUsuń
 13. Bez porad ale zajrzałam, lekko zaniepokojona;p
  Też piszę jakoś tak bez ładu i składu chronologicznego. Części po prostu odpuściłam.

  OdpowiedzUsuń
 14. zapraszam do mn http://szufladkawyobrazni.blogspot.com/
  wejdź i poczytaj jeśli możesz, dodaj jakiś komentarz, poleć znajomym. z góry dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń