czwartek, 19 grudnia 2013

Przedświąteczny misz-masz

Lektury lekturami, ale nie samymi książkami człowiek żyje. Mam kilka informacji, którymi chciałabym się podzielić.Pomóż dzieciom osieroconym
 
Fundacja Hospicyjna prowadzi kampanię, w której chce zebrać pieniądze dla dzieci osieroconych przez podopiecznych hospicjów. Jej symbolem został słonik Tumbo - maskotka Funduszu Dzieci Osieroconych opiekującego się ponad 700 dziećmi osieroconymi w całej Polsce. Więcej tu: http://fundacjahospicyjna.pl/


Cyfroteka
Słyszeliście o cyfrotece? Poczytajcie http://cyfroteka.pl/misja - tu cytat:
Kochamy dobrą literaturę i próbujemy zarazić naszą pasją innych internautów. Robimy to udostępniając w internecie darmowe fragmenty książek przetworzone do postaci, którą można odczytać na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę www – komputerze, tablecie lub telefonie. Naszym skromnym zdaniem, przeczytanie pierwszego rozdziału książki to jeden z najlepszych sposobów na ocenę jej wartości.

Gadżety dla książkomaniaków!
 
Cudne torby - zajrzyjcie na stronę http://ksiazkawmiescie.pl/ - są torby i są kubki - śliczności!

Natalia Rolleczek - napisz kartkę


Zainspirowana wpisem u To przeczytałam napisałam kartkę pocztową do Natalii Rolleczek, pisarki. Niedługo będzie obchodziła kolejne urodziny, już 95. Można do niej napisać:
Zwracamy się do Państwa z apelem o udział w akcji "100 kartek dla Natalii".
W dniu 16 lutego popularna pisarka Natalia Rolleczek będzie obchodzić 92. urodziny. Ponieważ teraz przeżywa ciężkie chwile w swoim życiu, możemy Jej pomóc- wystarczy aby każdy z nas wysłał kartkę pocztową z życzeniami dla Niej, to tak niewiele a dla Niej będzie miłą niespodzianką!
Podaję adres:
Natalia Rolleczek
ul. Rzemieślnicza 28 "EDEN"
32-300 Olkusz
Z góry dziękuję Wszystkim, którzy wyślą Pani Natalii urodzinowe życzenia.
Jeżeli możesz przekaż tę informację dalej.
To informacja sprzed dwóch lat, ale myślę, że i teraz pani Natalia ucieszy się z kartek.

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych
(tu loga nie wklejam, bo jak dla mnie jest okropne)

Dnia 1 grudnia 2013 roku Stowarzyszenie Sztukater ruszyło z Ogólnopolską Zbiórką Darów Kulturalnych, mającą na celu wspomaganie między innymi świetlic wiejskich, które cierpią głównie na niedostatek książek, materiałów biurowych, czy mebli. Nade wszystko jednak brak środków pieniężnych na zaspokojenie powyższych potrzeb.
Jeżeli ktokolwiek z Was posiada w domu pozycje literackie, których już nie będzie czytać, gorąco prosimy o włączenie się w tę wyjątkową inicjatywę i zasilenie pustych półek małych bibliotek.
Szczegóły wydarzenia znajdziecie na Facebooku.
Zbiórka będzie trwała do ostatniego marca przyszłego roku, więc zostało sporo czasu na konkretne oraz efektywne działania. Zachęcam wszystkich razem i każdego z osobna do wsparcia tej ważnej akcji.

P.S. Ode mnie już poszła paczka z kilkunastoma książkami.I korzystając z okazji przypominam (jakby ktoś się szykował do rozliczania PITa) o stronie Marianki w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Taka prywata, no.


4 komentarze:

  1. Fajny ludek, a gdzie brat? :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O masz ci los, brata nie wkleiłam, nie szkodzi, będzie jeszcze okazja :) Następnym razem. To już prawie pięciolatek, matko, jak ten czas zap... yyy... leci.

      Usuń