sobota, 12 grudnia 2015

[Louve] "Raissa" Yann, Surżenko

Wczoraj byłam na spotkaniu z Martą Kisiel i o tym chciałam dziś napisać, ale  że jeszcze nie mam zdjęć, to odkładam to na potem. Tymczasem poczytajcie o kolejnej serii ze świata Thorgala, śledzącej losy jego córki, Louve.


Aaricia i Louve żyją sobie w wiosce Wikingów nieco wyobcowane. Mała Louve jest zuchwała i niepokorna, a do tego umie dogadywać się ze zwierzętami,  czym nie zaskarbia sobie przychylności rówieśników. A Aaricia... cóż, wciąż piękna. a do tego słomiana wdowa - toteż wszystkie kobiety z wioski patrzą na nią niechętnie, obawiając się o cnotę swoich mężów. Mężowie zaś może by i coś ten tego, ale Aaricia jest wierna Thorgalowi, wiadomo.


Co z tytułową Raissą? To wilczyca o paskudnym usposobieniu, z którą zadarła Louve, na dodatek nie jest zwykłym wilkiem, tylko sługą tajemniczego króla. Do niego Raissa zapędza zagubionych wędrowców, do niego trafia Louve po tym, jak ucieka z wioski. Król Azzalepstonn zbiera tych zagubionych w konkretnym celu. A jakim? Tego dowiecie się w następnym odcinku.

[Louve] "Raissa" scenariusz: Yann le Pennetier, rysunki: Roman Surżenko. tłumaczył Wojciech Birek, Egmont Polska, Warszawa 2011.

2 komentarze:

 1. W następnym odcinku tu, czy serii? ;)
  Zamiast tak lakonicznie streszczać, napisałabyś raczej co sądzisz (np o kulejącym profilu psychologicznym postaci czy cuś ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odcinku tu.
   Streszczam, bo za jakiś czas zapomnę, co było, a liczę, że dane mi będzie czytać dalsze części serii.

   Usuń