czwartek, 6 grudnia 2018

"Pucio mówi pierwsze słowa", "Pucio i ćwiczenia z mówienia" Marta Galewska-Kustra

"Pucio mówi pierwsze słowa" oraz "Pucio i ćwiczenia z mówienia" to
drugi i trzeci tom z Puciem w naszym domu. Przez chwilę nawet myślałam, że mamy komplet, ale szybko uświadomiono mi, że brakuje nam jeszcze wakacyjnego Pucia. Nie szkodzi, nadrobimy, nie wszystko naraz.

"Pucio mówi pierwsze słowa" zawiera opis przeciętnego dnia przedszkolaka. Od pobudki przez przedszkole, posiłki, basen aż do wieczora i wskoczenia przez dzieci do łóżek. "Pucio i ćwiczenia z mówienia" z kolei opisuje dni niezwykłe, czyli te, gdy chłopiec z całą rodziną wyjeżdża na zimowe ferie do rodziny w górach .Zwróćcie uwagę na konstrukcję całej książki, moim zdaniem doskonałą: na górze duży obrazek z sytuacją i krótkim komentarzem do przeczytania przez rodzica, a na dole szczegóły: z podpisami i z pytaniami. Napisy dla dziecka są duże, wyraźne i proste do odczytania. Sytuacje z życia wzięte bardzo ułatwiają dzieciom pracę z książkami, zresztą, co ja piszę, jaką pracę? To jest zabawa!


Moje dziecko bierze sobie książkę po prostu po to, żeby sobie ją pooglądać i poczytać, dumna, że potrafi już prawie wszystko przeczytać. No tak, wszystko właściwie jest narysowane, sami zobaczcie:


Książki przeznaczone są dla dzieci w wieku... właściwie od roczku, bo już wtedy można książkę czytać z maluszkiem, pokazywać mu obrazki i podpisy pod nimi. Dzięki twardym, tekturowym kartkom mamy pewność, że książka posłuży nam bardzo długo.

Wszystkie pozycje o Puciu są idealne dla dzieci z problemami logopedycznymi, z opóźnionym rozwojem mowy czy problemami rozwojowymi - ale nie tylko!  Gorąco polecam, są przygotowane naprawdę profesjonalnie.

Za możliwość pracy i zabawy z książkami (i śliczną torbę z Puciem!) dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

"Pucio mówi pierwsze słowa", "Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania", autor: Marta Galewska-Kustra, ilustracje Joanna Kłos, Nasza Księgarnia, Warszawa 2018.

"Pucio uczy się mówić" - recenzja pierwszej książki z serii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz