niedziela, 29 stycznia 2023

"Zakręcona znajomość" Justyna Leśniewicz

 


Książki o miłości są różne: romantyczne, erotyczne, pełne akcji... i dalej nie wymieniam, bo średnio się na tym znam. "Zakręcona znajomość" jest zwyczajnie bardzo sympatyczna. 

To historia Patrycji, która mieszka w małej miejscowości, pracuje w szkole, jest singielką i jest zakręcona, roztrzepana i trochę nieskoordynowana. Teoretycznie pasuje jej takie niezależne życie,  wygodny domek pod lasem i pies,  tak jak ona trochę roztrzepany. W praktyce samotność zaczyna nieco jej doskwierać, co z tego jednak, gdy na horyzoncie sercowym brak ciekawych opcji?

Tak się jednak zdarza, że pojawia się ktoś, na czyj widok Patrycji serce mocniej bije. Czy ostatecznie ten ktoś zagości na stałe w życiu młodej kobiety? O tym dowiecie się z książki. 

Spodobało mi się to, co oprócz romantycznego wątku znalazłam w książce: trochę wzruszeń, pięknie oddaną  atmosferę małej miejscowości, gdzie każdy zna każdego, a ploteczki rozprzestrzeniają się z prędkością światła. Do tego opisana wspaniała akcja związana z DKMS. A także - zdanie o księgarni "Bookszpan"! 

Bardzo dziękuję Justynie za książkę, idealna do czytania w zimie, spójrzcie tylko na okładkę! I gratuluję, koniecznie pisz dalej! (wiem, że piszesz, wiem :) )


"Zakręcona znajomość" Justyna Leśniewicz, Wydawnictwo Plectrum, 2021.

2 komentarze:

  1. Ja bardzo przepraszam, ale akurat okładka w stylu "nie chce nam się w wydawnictwie myśleć, to dajmy zdjęcie kobiecej postaci" mnie osobiście do lektury by nie zachęciła :P No, ale wiadomo, nie dość że chłop, to jeszcze maruda :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tu to gra, akcja w lecie, kobieta jest - wszystko pasuje. Poza tym wiesz, jak się super patrzy na TAKĄ okładkę w zimie? :)

      Usuń