środa, 14 marca 2012

"Audrey. Osobisty album Audrey Hepburn" Suzanne Lander - dla fanów Audrey obowiązkowo!


Kupiłam dla mamy, fanki Audrey, ale zanim jej dałam, nie omieszkałam sama przejrzeć. Album, jak sama nazwa wskazuje (a właściwie nie, ale mniejsza z tym) zawiera zdjęcia, tekstu tam niewiele, więc trzeba przede wszystkim oglądać.

Wynotowałam sobie plusy i minusy.
Plusy:
Piękne wydanie, znakomitej jakości papier, twarda, ale puchata oprawa (takie teraz są modne, prawda?), cudowny kolor stron (kolor jesiennych liści) oraz niektóre podpisy pod zdjęciami. No i same zdjęcia, w 99% pochodzące z filmów z udziałem Audrey. Ten 1% to jakieś zakulisowe czy "nagrodowe".
Minusy:
Literówki - mało, bo może ze dwie sztuki, ale jedna z nich taka, że całe zdanie stało się dla mnie nieczytelne. Brak chronologii, zdjęcia są pomieszane jak radosny groch z kapustą. Brak zdjęć osobistych (ja tak rozumiem prywatne fotki), a tytuł wszak wskazuje, że powinny być. Jedno zdjęcie zostało zdublowane, z innym podpisem. No i dziwne sprawa z powodami odrzucenia przez Audrey roli Anny Frank. Raz pod fotką napisano, że trzydziestoletnia aktorka nie chciała grać czternastoletniej dziewczynki, a w innym miejscu napisano, iż Audrey nie chciała zarabiać (gażą aktorską) na tragedii.

Ale i tak warto było kupić, bo to przepiękny album! Mama była zachwycona.

P.S. Zapomniałam wcześniej dopisać: niech modowe piekło pochłonie tych, którzy wylansowali modę na grube, proste i mocno zaznaczone brwi. Wyjątkowo oszpecają Audrey, ona ma za delikatną buzię do takich brwi!
Porównajcie sami:


"Audrey. Osobisty album Audrey Hepburn" Suzanne Lander, tłum. Weronika Berezowska, Jan Bolanowski, Wydawnictwo Buchmann, Warszawa 2012.

12 komentarzy:

 1. Oj... A ja jeszcze nie mam... Dlaczego? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zeby od razu kupowac, to nie, ale przejrzalabym bardzo chetnie :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przyjrzałabym się temu albumowi bliżej :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli kupować to także dla mamy, ale obejrzeć chętnie. A swoją drogą uwielbiam Rzymskie wakacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie bym to obejrzała - tak, tak, ominęło mnie.

   Usuń
  2. Mam płytkę z filmem - mogę ci pożyczyć, jeśli znajdziesz czas, aby obejrzeć. Nie ukrywam, że lubię co jakiś czas wrócić do filmu.

   Usuń
  3. Gdybyś była zainteresowana napisz na maila guciamal@wp.pl

   Usuń
 5. czas-odnaleziony i Cassiel - to bardzo dobra opcja, żeby w księgarni obmacać i podjąć wtedy decyzję o zakupie. Mnie obligował trochę ten maminy konik. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam swój egzemplarz. Audrey kocham i ubóstwiam, dlatego nie mogło go zabraknąć w mojej biblioteczce:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakiś czas temu widziałam ją w księgarni i już wtedy czułam, że muszę ją mieć. Teraz jestem tego pewna!:))

  Serdeczności:)

  OdpowiedzUsuń