środa, 9 stycznia 2019

"Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafał Kosik - audiobook


Nie ma to jak mieć wybór! Mam na półce wersję papierową tej książki, ale wolałam posłuchać sobie audiobooka. Oprócz tego, że miałam frajdę podczas słuchania, zdołałam jeszcze zainteresować tematem syna, który słuchał fragmentów podczas wspólnej jazdy samochodem. Co prawda nie na tyle, by sięgnął po książkę i zaczął czytać, ale gdy będzie to przerabiał w szkole, przypomni sobie, że mu się to podobało."Felix, Net i Nika" to właściwie seria dla młodzieży, ale czytać można w każdym wieku. Tak na marginesie: skoro Rafał Kosik popełnił cykl książkowy dla dzieci "Amelia i Kuba" i cykl dla młodzieży "Felix, Net i Nika", to czy napisze też cykl dla dorosłych? Na przykład o eksploracji kosmosu i odkrywaniu nowych planet? Jedna zgrana załoga, zróżnicowane charaktery, milion przygód i odkryć. Czytałabym!

"Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" to przygodowa opowieść o gimnazjalistach (spieszmy się kochać gimnazja, tak szybko odchodzą) trzymających się razem w nowej szkole i rozwiązujących razem zagadkowe sprawy. Zresztą nie tylko zagadkowe, bo problem kradzieży i wymuszeń w szkole to chyba znane zjawisko. Oprócz tego mamy dużo techniki, robotyki, informatyki oraz trochę zjawisk paranormalnych.

Nadzwyczajnie mi się podobał ten konglomerat przygód i przyjaźni. Zaskakujące zwroty akcji, interesujące rozwiązania techniczne, które dziś już nie dziwią, a raczej dziwią, ale w odwrotny sposób (syn pytał, czemu Net nosił do szkoły komputer zamiast smartfona). Nade wszystko jednak uderza to zaufanie, którym emanuje paczka przyjaciół. Oni zawsze mogą na siebie liczyć i to jest szalenie pozytywne. Nie dziwię się już wcale tym ogromniastym kolejkom do Rafała Kosika (na targach po autograf) złożonym z prawie samej młodzieży.

Jeśli o mnie chodzi, z chęcią wysłuchałabym całego cyklu w wersji audio, zdaje się jednak, że nagrano tylko dwa tomy. Mój egzemplarz czytał Andrzej Mastalerz (jest też wersja z innym lektorem), bardzo charakterystyczny aktor. Przez tę charakterystyczność wciąż go "widziałam" podczas słuchania. Chyba wolałabym jednak nie. Żeby było jasne: interpretacja i dykcja świetna, to nie ulega wątpliwości. Toteż jeśli nie przeszkadza wam,  że twarz lektora stoi wam przed oczami podczas słuchania, to śmiało mogę polecić audiobooka.

Za pożyczenie książki bardzo dziękuję Sardegnie z Książek Sardegny.


"Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" Rafał Kosik, czyta Andrzej Mastalerz, Firma księgarska J&K Olesiejuk, 2008.
Tom 1 serii "Felix, Net i Nika"
Felix. Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi [Rafał Kosik]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz