środa, 15 stycznia 2020

"Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?" Anita Głowińska - książka z okienkami


Doskonałe uzupełnienie "Kici Koci na lotnisku". Duży format, tekturowe kartki i mnóstwo okienek do otwierania!
Pamiętajcie, dzieci uwielbiają otwierać okienka (ach, kalendarze adwentowe!) i sprawdzać, co się za nimi kryje.W tym przypadku razem z Kicią Kocią i Nunusiem szukamy zagubionej na lotnisku walizki. Tak naprawdę to ona nie jest zagubiona, po prostu, jak to bywa z bagażem, co i rusz znajduje się w innym miejscu: w bagażniku taksówki, na taśmie, w luku bagażowym. To dobra okazja, by poznać jeszcze lepiej lotnisko, już obejrzane w "Kicia Kocia na lotnisku". To także dobra okazja, by wytłumaczyć dziecku, że absolutnie nie wolno zostawiać na lotnisku bagażu bez opieki (na dworcach PKP czy PKS też). Dlaczego? Bo ochrona lotniska ma obowiązek uznać porzucony bagaż za niebezpieczny.

Jak zwykle, wykorzystaliśmy Kicię Kocię do rehabilitacji językowej Marianny. Budowanie złożonych wypowiedzi, odpowiadanie na pytania, fleksja, ćwiczenia spostrzegawczości i inne.

Kicia Kocia  w każdym zadzieciowanym domu!

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

"Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?" Anita Głowińska, Media Rodzina, Poznań 2019.

2 komentarze:

  1. Kici Koci Ci u nas dostatek. Lubię tę serię, ale mam z nią pewien problem... Towarzysz Kici Koci, Pacek, wygląda non-stop jakby był pod wpływem jakichś silnych substancji odurzających ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po prostu ma wory pod oczami i szeroki uśmiech. To o niczym nie świadczy! :D

      Usuń