wtorek, 14 stycznia 2020

"Kicia Kocia na lotnisku" Anita Głowińska


Media Rodzina naprawdę może się pochwalić serią o Kici Koci. Ta sympatyczna koteczka z nieodłącznym króliczkiem pomaga dzieciom poznawać świat. Tu, w "Kicia Kocia na lotnisku" zwiedzamy, no właśnie, lotnisko!

Owszem, coraz więcej dzieci wybiera się w podróż samolotem*, wciąż jednak wiele z nich nie wie, jak lotnisko wygląda od środka. A naprawdę jest tam co oglądać!
Sklepy, bary, kawiarnie, księgarnie - to takie czasoumilacze dla oczekujących na swój lot. A gdy przychodzi na to czas, trzeba po kolei: przejść odprawę biletowo-bagażową, nadać bagaż, przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Oddzielnie przeskanować bagaż podręczny, oddzielnie przeskanować siebie, przechodząc przez bramkę wykrywającą metal. Przy okazji mogłam wytłumaczyć Mariance, że ona, jako posiadająca dwa kawałki metalu w głowie, nie musi przechodzić przez bramkę i za okazaniem stosownego dokumentu przechodzi obok.

Po tym można już oczekiwać przy odpowiedniej bramce na to, aż zaczną wpuszczać do samolotu, a przy okazji obserwować, co dzieje się na płycie lotniska, czyli tankowanie, ładowanie bagażu, kołowanie.

Proszę państwa, to jest gotowy tutorial dla naszych milusińskich, gdy po raz pierwszy przyjdzie im wzbić się w przestworza. Chapeau bas, pani Anito!

* - miałam okazję prowadzić w szkole podstawowej spotkanie z dziećmi z klas drugich, prezentując swoją kolekcję notesów. Gdy pokazywałam notesy z Francji czy Anglii, masa dzieci podnosiła rękę, pytając, a czy mam notesy z Grecji, Chorwacji czy Hiszpanii, bo to ich ulubione miejsce na wakacje. Brawo.

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

"Kicia Kocia na lotnisku" Anita Głowińska, Media Rodzina, Poznań 2019.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz