piątek, 13 marca 2020

"Sąsiad" Lisa Gardner - audiobook


Trochę mnie ten audiobook zmęczył. Powód zupełnie "zewnętrzny", otóż płytka CD z książką była nieco porysowana, co generowało ciekawe akustyczne efekty specjalne (mowa zwolniona, przerywana, buczenie, wypadnięcie całego rozdziału).

Treść jednak też nie była jakoś super hiper wyjątkowa. Thriller zaczyna się od zaginięcia: znika nagle młoda kobieta, zostawiając córeczkę i męża. Policja jej szuka, podejrzewając po kolei męża, zarejestrowanego przestępcę seksualnego z sąsiedniej ulicy, hipotetycznego kochanka...
Godziny lecą, kobiety nie ma, a dla pani porucznik D.D. Warren, prowadzącej śledztwo, najbardziej dziwne jest to, że mąż w ogóle nie szuka żony! Trochę sobie tym zamyka inne ścieżki w śledztwie - ale oddam jej sprawiedliwość, szybko rozszerza poszukiwania.

Co dalej? Ech, no jak to w thrillerach bywa, pojawia się tajemnicza postać (jak dópa z lufcika), plączą się tropy, odsłaniają tajemnice z przeszłości, no i pada trup czy dwa. Normalka. Zgadłam winnego, jak tylko został wspomniany w powieści. Albo autorka tak słabo zamotała tropy, albo jestem już tak wprawiona w thrillerowych klimatach. Well, scena finałowa też trochę sztampowa, z rewolwerem wydzieranym sobie przez osoby zainteresowane i strzałem padającym w ciemności (wiecie, wtedy przez moment nie wiadomo, kto oberwał).

Wysłuchać i zapomnieć, nic więcej. Przynajmniej nie nudziło mi się, gdy jeździłam tu i tam.

Lektorka - dobrze czyta, ale jakoś tak płasko.

"Sąsiad" Lisa Gardner, tłumaczyła Monika Wiśniewska, Sonia Draga, czytała Marta Grzywacz. 

Sąsiad [Lisa Gardner]  - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz