środa, 4 marca 2020

[Notes] Kartos Florentia A5

Fot. materiały prasowe producenta

Zaczyna się jak w bajce - dawno dawno temu dostałam zeszyt. Taki cienki, ale śliczny, z przepiękną okładką, a jednocześnie z rekomendacją, że to świetny papier do pióra. To zeszyt Kartos, produkt włoski. Marka Kartos to lider branży papierniczej we Włoszech, działa od 50 lat. Obecnie przejęta przez Toscana Carte Pregiate, ale zdaje się, że sposobu produkcji nie zmienili. Wciąż wytwarzają piękne papeterie, bloczki, koperty, zeszyty i papier do pakowania prezentów. Ich znakiem rozpoznawczym jest złoty proszek, którym ozdabiają swoje wyroby. Dbają też o jakość papieru, nie tylko o wygląd.Dane techniczne

- format A5
- ilość stron: 64
- liniatura: brak, gładkie strony
- brzegi stron zaokrąglone
- szycie na dwie zszywki
- okładka miękka, tekturowa, we wzory

Wrażenia estetyczne

Kartos to firma stawiająca na elegancję i styl (nie rezygnując przy tym z jakości). Ten notes jest elegancki i stylowy, miodny, że ach! Te motywy kwiatowe, te złocenia mieniące się w świetle, śliczności!
W środku gładko, kolor papieru śmietankowy.

Wrażenia z użytkowania

Do piór wiecznych to zeszyt idealny. Popisałam kilkoma piórami, cudownie się pisało, gładko, bez problemu. Papier nie jest mocno gładzony, więc ma się kontrolę nad stalówką. Co prawda ja lubię akurat te gładzone i śliskie papiery, ale te z własną strukturą też doceniam. Kartki świetnie przyjmują atrament, nic nie przebija na drugą stronę, widać jedynie prześwit.
Nie wiem, jaka jest gramatura papieru, na stronie producenta nie podano, na moje oko około 80g/m2, ale wiadomo, na oko.

Podsumowanie

Zeszyt cudowny, wart wrzucenia do torebki - bo on tak bardziej damski, ze względu na okładkę. Albo wart trzymania na biurku do ćwiczeń kaligraficznych lub czynienia bieżących zapisków.

Zdjęcia

Okładka
Próbki pisma z przodu
Próbki pisma z tyłu
Szycie
Fragment okładki z tyłu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz