czwartek, 7 lipca 2022

[Notes] Bodleian Libraries - Flame Tree Notebook


 Jestem notesową sroką i gdy wpadnie mi w oko jakaś ładna okładka, notes wkrótce ląduje w moich rękach. Tak właśnie trafił do mnie Bodleian Libraries z absolutnie zachwycającą grafiką  na  okładce, nawiązującą do jednej z najstarszych bibliotek w Europie, głównej biblioteki naukowej Uniwersytetu Oksfordzkiego.

 

Dane techniczne

- format A5 210 x 148 x 14 mm,
- twarda okładka,
- dwie satynowe zakładki,
- kieszonka na  luźne notatki,
- papier w kolorze kremowym,
- gładkie strony,
- ilość stron: 176
 

Wrażenia estetyczne

Ooo, estetyka tu jest wyśrubowana na maksa! Sama okładka to 99% efektu - złocona folia z nadrukiem wytłoczona we wzór książek  daje efekt 3D. Do tego lśniące złocisto satynowe zakładki, wyklejka w królewskiej czerwieni  i wisienka na torcie: dwukolorowa kapitałka!
Po. Prostu. Odlot.


Wrażenia z użytkowania

Jeśli chodzi o papier, jest przyzwoicie. Większość piór wiecznych radzi sobie nieźle, problemy zaczynają się przy piórach obficie podających atrament bądź fleksujących - pojawiają się wtedy przebicia na drugą stronę. Prześwitywanie jest widoczne.  Papier w kolorze kremowym nie jest specjalnie wygładzony,  chętnie chłonie atrament, może zbyt chętnie? Trzeba po prostu uważnie dobrać do niego pisadło. 
Przyjemnym  ułatwieniem jest kieszonka na luźne karteczki i dwie zakładki.

Podsumowanie

Prześliczny, absolutnie fantastyczny notes dla książkomaniaka, z nieco mniej fantastycznym papierem.  Jak dla mnie, klejnocik na półce i wcale nie muszę w nim pisać.

Zdjęcia2 komentarze:

  1. Dobrze, dobrze. Gdzie kupiłaś i za ile? :P Jestem człowiekiem nienotatnikowym, ale gdy widzę taki, to i mnie kusi.

    OdpowiedzUsuń