wtorek, 16 sierpnia 2022

"Emma i Wioletta. Kiedy mija zachwyt" tom 3, Jérôme Hamon, Lena Sayaphoum

 


Po przeczytaniu zaczęłam mieć wrażenie, że to będzie długa seria. Po sprawdzeniu okazało się, że na razie we Francji ukazało się sześć tomów, a to chyba wcale nie koniec. Skąd to wrażenie? Ano stąd, że akcja rozwija się tak niespiesznie i  niemrawo, że chyba pałeczkę przejęła rysowniczka i  to ona chce pokazać jak najwięcej. A scenariusz rzecz drugorzędna.

Widzicie, w tym tomie jest prawie to samo, co w drugim,  czyli Emma boryka się z problemami pierwszej klasy szkoły z internatem, a Wioletta wciąż poszukuje swojego stylu, by móc zatańczyć w grupie hip-hopowej. Owszem, pojawiają się nowe kwestie: Wioletta na przykład bierze dodatkowe lekcje tańca i rozwiązuje problemy  sercowe (czyli który  z chłopaków jest jej chłopakiem); Emma z kolei, postawiona przed pierwszym poważnym występem na scenie londyńskiego teatru, panikuje tak bardzo, że nie jest w stanie tańczyć.


Jak siostry rozwiążą swoje dylematy? Niespiesznie. Ale już chyba do tego zaczynam  się przyzwyczajać. 

Za możliwość zapoznania się z komiksem dziękuję wydawnictwu Story House Egmont.

"Emma i Wioletta. Pierwsze wątpliwości" tom2, scenariusz Jérôme Hamon, rysunki Lena Sayaphoum, przekład Maria Mosiewicz, Story House Egmont, Warszawa,  2022.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz