wtorek, 24 października 2017

"Hej, Jędrek! Szukasz guza?" Rafał Skarżycki, Tomasz Lew Leśniak


Serię "Hej, Jędrek!" polubiłam od pierwszego wejrzenia. To zasługa Jędrka, charakternego chłopaka, który posiada mnóstwo wad, masę zalet i niewyparzony jęzor. Świetny jest również to, że połączono tu w bardzo udany sposób książkę z komiksem.

W każdej książce z serii Jędrek rozwiązuje jakąś zagadkę kryminalną. Nie inaczej jest i tutaj. Mama Jędrka (policjantka) pracuje nad rozwikłaniem zagadki Szefa Wszystkich Szefów, niestety z mizernym skutkiem. Za to Jędrek, z pomocą niezawodnych przyjaciół, bez pudła daje sobie z nim radę.


Oprócz tego zajmuje się bardzo ważnymi problemami przyjaciół: Grubemu opracowuje plan odchudzający, Witkowi pomaga osiągnąć poziom mistrzowski w szachach, a Karoli przygotować się do olimpiady przyrodniczej. Ba, nawet siostra Ania doczekała się uwagi swojego brata, otóż Jędrek postanowił uchronić ją przed zawodem miłosnym.

Jak zwykle Jędrek wszystko robi na opak. Genialne jest jednak to, że ten chłopak umie myśleć i umie przyznać się do błędu, dlatego jego starania kończą się powodzeniem, mimo początkowych podejrzeń, że może być inaczej. Wątek kryminalny jest trochę potraktowany po macoszemu, ale na otarcie łez autorzy zafundowali czytelnikom efektowną rozpierduchę w stylu amerykańskich filmów sensacyjnych. 

Polecam i czekam na kolejne części!

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia!

"Szukasz guza?" to piąty tom cyklu, linki do poprzednich recenzji: 
  1. "Przepraszam, czy tu borują?"
  2. "Gdzie moja forsa?"
  3. "Kto tu rządzi?"
  4. "Masz cykora?"
"Hej, Jędrek! Szukasz guza?" Rafał Skarżycki, Tomasz Lew Leśniak, Nasza Księgarnia, Warszawa 2017.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz