wtorek, 16 lutego 2021

"ESCAPE BOOK. Pamiętnik 8-bitowego wojownika. PRZEKLĘTA MEGAświątynia" Kid Cube


 O książkach i komiksach, czyli generalnie grach paragrafowych  pisałam już parę razy. Uważam je za dobrą rozrywkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

"Escape book. Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Przeklęta megaświątynia" przeznaczony jest dla miłośników minecraftowych rozgrywek, a jak pewnie sami wiecie, takich nie brakuje (choć moje osobiste dzieci ostatnio zarzuciły grę w Minecrafta na rzecz innych gier). 

Na czym polega zabawa w książkowy escape book? Wcielamy się w rolę bohatera, wieśniaka Runta i dostajemy zadanie do wykonania. Musimy mianowicie uwolnić dziewczynę imieniem Breeze z niewoli czarownika Herobrine'a, a to nie będzie łatwe, dziewczyna uwięziona jest w świątyni pełnej kryjówek i pułapek. 

Książka podzielona jest na krótkie, ponumerowane partie tekstu, których nie czytamy po kolei, a według instrukcji. Po drodze zbieramy przydatne przedmioty, znalezione w zakamarkach przeklętej megaświątyni, zaznaczając je na specjalnej karcie ekwipunku. Mamy też do dyspozycji mapę (także w wersji podręcznej, bardzo wygodnej)  świątyni z zaznaczonymi przejściami. W szczególnie trudnych do przebrnięcia miejscach możemy zerknąć do karty podpowiedzi i rozwiązań. Warta uwagi jest też karta z kombinacjami, czyli co możemy osiągnąć za pomocą już zebranego ekwipunku. 


Książka pełna jest ilustracji, kodów, szyfrów, zakrętasów akcji i pułapek. Doskonała do łamania sobie głowy!Z "Escape book. Pamiętnik 8-bitowego wojownika. Przeklęta megaświątynia" zapoznałam się dzięki współpracy ŚBK z Wydawnictwem Jaguar. 

 

 "ESCAPE BOOK. Pamiętnik 8-bitowego wojownika. PRZEKLĘTA MEGAświątynia" Kid Cube, przełożył Stanisław Kroszczyński, Wydawnictwo Jaguar, Warszawa 2020.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz