czwartek, 9 lutego 2017

"Pucio uczy się mówić" Marta Galewska-Kustra


O książkach pani Marty pisałam już na blogu - udała się Naszej Księgarni ta seria logopedyczna!

"Pucio uczy się mówić" to książka idealna dla nas. Bohater - Pucio - to bardzo sympatyczny malec z równie sympatyczną rodzinką. Lubią bawić się razem, jeść, chodzić na spacery, zakupy czy do lasu. Nawet wspólne sprzątanie idzie im zgodnie i znakomicie efektywnie.Przy tym wszystkim Pucio i całe jego otoczenie wydaje z siebie przeróżne dźwięki. Te dźwięki są zapisane, rodzic czyta, pokazuje palcem, dziecię powtarza. Potem można (właściwie to trzeba) sobie jeszcze poopowiadać, co widać na obrazkach, stworzyć własne wersje wydarzeń z ilustracji. Po pewnym czasie dziecko same zacznie rozpoznawać wyrazy, zwłaszcza  że w książce są proste słowa: bach, pa pa, miau.


Czytanie przez powtarzanie można zacząć bardzo wcześnie, właściwie od kiedy dziecię powtarza po nas wyrazy. Ważne, by robić to w formie zabawy, a Pucio całą swoją osobą gwarantuje zabawę.

Książka ma przesympatyczne ilustracje i ładne, nienachalne kolory, całość wydana na twardych, kartonowych kartkach. Mocna i solidna, na pewno długo posłuży.

Dla kogo? Dla dzieci właściwie od pierwszego roku życia do kilku lat. Szczególnie dla dzieci z problemami logopedycznymi, niesłyszącymi, słabosłyszącymi, z opóźnionym rozwojem mowy.

Za egzemplarz Pucia bardzo dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia!


"Pucio uczy się mówić" Marta Galewska-Kustra, ilustracje Joanna Kłos, Nasza Księgarnia, Warszawa 2016.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz