piątek, 7 lutego 2020

Marianka kończy 8 lat!
Tak się jakoś stało, że moje młodsze dziecko kończy dziś 8 lat. Nie do wiary, jak to zleciało! To były lata niełatwe, ale i cudowne. Te wszystkie diagnozy, badania, operacje, wizyty lekarskie - to te trudniejsze momenty. Zabawy, rozmowy, wspólne wyjścia, przytulanie się - sama słodycz.

Jedno wiem już na pewno: życie dziecka z implantami słuchowymi nie jest (i zapewne nigdy nie będzie) takie samo jak dziecka bez deficytów. Wciąż borykamy się z różnej rangi problemami (i tu już się rozpędzałam, żeby wymieniać, ale przecież nie po to jest ten post).

Marianka poszła od września zeszłego roku do pierwszej klasy szkoły masowej, coraz lepiej czyta, pięknie pisze (serio, starannie jak mało kto!), potrafi nawiązać kontakt z koleżankami i kolegami z klasy.Uczęszcza na zajęcia baletowe (bardzo chętnie) i na basen (tu już mniej), zabieram ją na różne imprezy muzyczne: koncerty w filharmonii czy spektakle baletowe. Staram się, by przynajmniej raz w roku pojechała na turnus rehabilitacyjny. Kupuję jej książki, komiksy, ma coraz większą kolekcję zeszytów! Tak, wiem, niedaleko pada jabłko od jabłoni. Tyle że ona na razie zbiera takie z cekinowymi albo brokatowymi okładkami, jak coś się błyszczy, to jest śliczne.

Przepada za Krainą Lodu, superbohaterką  Biedronką z Miraculum i Nocną Furią (biały smok, wiecie). Świetnie dogaduje się z bratem, a brat z nią - nawet jak Marianka ma zdjęte procesory.

Super dziewczyna!

Wszystkiego najlepszego, Marianko!


Jeśli chcecie wesprzeć Mariankę w jej życiu i rehabilitacji, możecie skorzystać z możliwości, jakie oferuje Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą": można przekazać 1% podatku za ich pośrednictwem, można wesprzeć darowizną (płatności online, program do PIT do pobrania). Wszystko jest na stronie Marianki:

20951 Marianna Kolano

 

Dziękuję. Za wasze wsparcie w poprzednich latach, za pomoc materialną i za uśmiechy, za serduszka na FB i IG, za udostępnianie, za rozmowy, za wszystko.


Napis na tabliczce głosi "Jestem Marianka, zostanę księżniczką". Aktualnie te plany życiowe wahają się, Marianka chciała już zostać fryzjerką, pisarką, superbohaterką oraz pracować w McDonaldzie. Nie nadążam :D

8 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego, Marianko!😆

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak piękny wiek! Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszy! (Potem też będzie najlepszy,a co) :)

   Usuń
 3. Wszystkiego najlepszego dla Marianki! :D
  Jak ten czas szybko leci. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! No właśnie, jak to się dzieje?

   Usuń
 4. Wszystkiego najlepszego! Niech rośnie zdrowo razem ze swoimi kolekcjami :)

  OdpowiedzUsuń