wtorek, 13 listopada 2018

[Zaproszenie] "Niech żyje papier!" w Krakowie i "Przytul książkę" w Bytomiu

Dziś notka zaproszeniowa! Chciałam czytelników  bloga zaprosić na dwie imprezy, które (zapewne) odwiedzę.
"Niech żyje papier"


Tym razem w wydaniu "Kiermash vol. XVI + Niech żyje papier!", czyli impreza łączona. O Kiermashu nic nie wiem, ale Niech żyje papier odwiedzałam już dwukrotnie w Warszawie. To targi papieru: są tam książki, plakaty, notesy, notatniki, kalendarze, pocztówki i wszystko, co da się zrobić z papieru.
 Cieszę się niezmiernie, że impreza zrobiła wielki krok i wprowadziła się na trochę do Krakowa. Mam bliżej!
Jeśli ktoś ciekawy, jak to wyglądało w Warszawie, to proszę bardzo, w 2016 roku było TAK, a w 2017 TAK.
W 2018 roku warszawska edycja NŻP była zorganizowana dokładnie w dniach, kiedy był Pen Show Poland w Katowicach, nad czym ubolewałam, bo przecież bilokacji ludzkość jeszcze nie opanowała. Jesiennego terminu miało nie być, chlipnęłam w kąciku, trudno. A tu proszę! Jest i to tak blisko!

Data: 24-25 listopada 2018
Godziny: 11:00 - 18:00
Miejsce: Czeczotka, ul. Wiślna 1, Kraków
Organizator: Kiemash, Zwykłe Życie, Sztuka do rzeczy - design w Krakowie
 
 "Przytul książkę - wymiana książkowa w Bytomiu"O wymianach książkowych parę  razy już informowałam, tym razem zapraszam do Bytomia. Kto był na Śląskich Targach Książki i korzystał z naszej wymiany, ten wie, że było to nieco utrudnione ze względu na szczupłość miejsca przeznaczonego na książki i na odwiedzających.
Tym razem do dyspozycji będą ogromne przestrzenie holu bytomskiej biblioteki. Tak wielkie, że jak się krzyknie "halo", to można kawę sobie zrobić i dopiero się usłyszy "alo, alo..."
Stołów będzie masa i książek też będzie masa!


Jak to działa? Zaglądamy na własne półki, wyciągamy te książki, które już przeczytaliśmy i możemy się z nimi rozstać, po czym zanosimy do biblioteki i wymieniamy je na inne. Obowiązuje zasada „książka za książkę”. Ważne: zerknijcie na datę wydania książki, nie może być wcześniejsza niż 2005 rok!
 Więcej informacji na stronie wydarzenia: "Przytul książkę"

Data: 1 grudnia 2018
Godziny: 10:00 - 14:00
Miejsce: MBP, Plac Jana III Sobieskiego 3, Bytom
Organizator: Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi, Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu


2 komentarze:

  1. Na targi miłośników papieru na pewno się wybiorę :) Muszę sobie kupić jakiś milutki kalendarz do torebki bo ten śmieszny Dorosłologia to będę używała w pracy :)

    OdpowiedzUsuń