sobota, 2 stycznia 2010

"Szeptem" Becca Fitzpatrick - książka do wygrania!

Główną bohaterką "Szeptem" jest Nora. Szesnastolatka, jedynaczka, wrażliwa, spokojna dziewczyna. Mieszka w dużym domu z pracującą całymi dniami matką. Ma przyjaciółkę, z którą uwielbia plotkować i chodzić na zakupy. Redaguje szkolny e-zin. Nie ma problemów z nauką. Nie interesuje się też chłopcami. Do czasu. Kiedy nauczyciel na lekcji biologii rozsadza ją z przyjaciółką, przyjdzie jej usiąść obok Patcha.

Patch jest mroczny, przystojny, wysportowany i wściekle seksowny. Coś ciągnie go do Nory, coś każe mu wciąż szukać z nią kontaktu. Czy to miłość?
Zanim Nora się tego dowie, wokół niej zaczną dziać się dziwne historie: urojony wypadek samochodowy, włamania do domu, napady na jej koleżanki... Czy to sprawka Patcha?
Do tego wszystkiego w otoczeniu Nory pojawiają się dwaj chłopcy, a jeden z nich wyraźnie interesuje się naszą bohaterką. Od tego momentu atmosfera wyraźnie się zagęszcza, bo pojawia się element rywalizacji jak w każdym porządnym romansie.
Bo ta książka to romans, w którym pojawiają się nadnaturalne, niezwyczajne wątki upadłych aniołów.Nie jestem pewna, czy postać mrocznego i przystojnego anioła nie jest jakoś powiązana z przystojnym bladym wampirem... ale mniejsza z tym.

Co mi się nie podobało w powieści?
Nora, bo przywiązana do dużej swobody, celowo ukrywa przed matką kłopoty, wiedząc, że matka natychmiast rzuciłaby pracę, by być dłużej z córką. Porzucenie pracy to zamiana domu na mniejszy i tańszy, Nora zaś obłudnie twierdzi, że dom to jedyne, co łączy ją z tragicznie zmarłym ojcem. To paskudne, że pozwala matce zaharowywać się do upadłego.

Co mi się podobało w powieści?
Nora, a właściwie opis jej zachowań. Autorka doskonale umie oddać ten dziewczęcy zawrót głowy, to zauroczenie, te niezdrową, zgubną, nieuchronną fascynację silnym mężczyzną, te momenty, kiedy miękną nogi. To typowe dla młodzieńczych miłości, bo przecież potem już jesteśmy mądrzejsze, bardziej ostrożne, a może mniej zakochane?

Kończąc - ta książka to zdecydowanie nie moje klimaty, ale przeczytałam ją szybko i z zainteresowaniem.


Tych zaś, którzy są zainteresowani przeczytaniem tej książki, proszę o zaznaczenie tego w komentarzach, do czwartku 7 stycznia do północy. Po tym terminie urządzę losowanie, a książka (dostarczona mi bezpłatnie przez firmę zajmującą się jej promocją), powędruje do szczęśliwego zwycięzcy. Życzę szczęścia!

Szeptem [Becca Fitzpatrick]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

15 komentarzy:

 1. O, więc i tu się zgłaszam, może gdzieś mi się jednak uda ;).
  I lecę poinformować na blogu ;)

  A tak w ogóle to szczęśliwego nowego roku, oby był lepszy niż poprzedni ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się, może tutaj dopisze mi szczęście :))

  OdpowiedzUsuń
 3. To i ja się zgłaszam. Trzeba nieco pomóc szczęściu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja się zgłaszam, bo miło jest dostawać książki a jeszcze milej je czytać :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się, może się uda:D

  OdpowiedzUsuń
 6. No proszę ile komentarzy. Raz kozie śmierć. Zgłaszam się

  OdpowiedzUsuń
 7. ja też spróbuje , jak miło by było wylosować książkę
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. I ja się zgłoszę w tej ostatniej chwili:)

  OdpowiedzUsuń
 9. To i ja się zgłaszam =]

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny wpis.

  OdpowiedzUsuń