środa, 18 sierpnia 2010

"Gorąca krew" Irène Némirovsky - losowanie!

Opis z okładki brzmi:

Ostatnie dzieło Irène Némirovsky, najbardziej poczytnej pisarki francuskiej lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku.
Malowniczy, przesycony melancholią obraz francuskiej prowincji na kilka lat przed wybuchem II wojny światowej. Książka odnaleziona przypadkiem kilka lat temu wśród rękopisów, jakie Némirovsky pozostawiła swojej córce.
Narratorem opowieści jest Silvio, nielubiany kuzyn, który w młodości buntował się przeciwko konwenansom i przehulał swój majątek. Choć jego życie było barwne, pełne przygód i emocji, teraz wydaje się żałować szaleństw młodości. I niespełnionej miłości. Obiektywna, chłodna relacja człowieka doświadczonego przez los, jest w rzeczywistości pełna niedomówień. Sieć intryg i tajemnice, które stopniowo wychodzą na jaw, burzą poczucie normalności i spokoju małej mieściny. Gorąca krew płynie raz spodem, raz wierzchem, zmieniając psy w wilki, sieroty w morderców, a podlotki w kobiety. Rozgrzewa uśpione serca, skłóca rodziny, zmienia bieg przeznaczenia. Okazuje się, że szaleństwo nie zna upływu czasu...

Kupiłam kiedyś zachęcona opisem pana Nyczka w "Przekroju", przeczytałam, oceniłam na czwórkę. Miałam w planach napisanie recenzji, ale przegapiłam moment, za dużo już czasu upłynęło od czytania, nie pamiętam odczuć, wrażeń.
Toteż postanowiłam przekazać książkę dalej. Jeśli ktoś chciałby otrzymać książkę, proszę zaznaczyć to w komentarzu, czas - do soboty włącznie. W niedzielę zrobię losowanie.  Życzę powodzenia!

12 komentarzy: